Płyn do płukania jamy ustnej

Antybaketryjny płyn do płukania to jeden z najlepszych przyjaciół naszych zębów i dziąseł. Nie tylko zapewnia doskonałą ochronę przeciwko wszelkim rodzajom bakterii, ale jednocześnie skutecznie usuwa biofilm i zapobiega jego ponownemu tworzeniu. Takie właśnie są płyny z najnowszej linii Perio Plus+ marki Curaprox, które dzięki zawartości naturalnych składników walczą z płytką nazębną i próchnicą, a także chronią błonę śluzową i dziąsła. W zależności od naszych potrzeb możemy sięgnąć po jeden z aż czterech płynów z tej linii. W każdym z nich znajdziemy działający silnie przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie Citrox®, będący naturalnym składnikiem wyekstrahowanym z gorzkich pomarańczy oraz redukującą płytkę nazębną chlorheksydynę. Bezalkoholowy roztwór Perio Plus+ zawiera także PVP-VA (octan winylu), który tworzy warstwę ochronną na zębach, dziąsłach i błonie śluzowej, a w połączeniu z ksylitolem zapewnia aż 12-godzinną ochronę przed próchnicą. Na korzyść linii przemawia także mocno odświeżający smak płynów, dlatego watro dodać jeden z nich do naszej codziennej higieny. Z ich pomocą zwalczymy również przewlekłe stany zapalne jamy ustnej, a także przygotujemy się do zabiegów stomatologicznych.

Nić dentystyczna

Dbając o zęby powinniśmy pamiętać, że nie wszystkie przestrzenie międzyzębowe są takie same, należy więc rozważyć najlepsze metody oczyszczenia dla każdej z nich. Są takie sytuacje, w których nić dentystyczna staje się koniecznością, jest ona bowiem niezwykle efektywna w bardzo ciasnych przestrzeniach. Z użyciem nici możemy wyczyścić nawet najmniejsze przestrzenie, do których nie jest w stanie dotrzeć szczoteczka międzyzębowa. Pamiętajmy jednak, że nicią możemy skutecznie wyczyścić jedynie pomiędzy przednimi zębami, natomiast między trzonowymi lepiej sprawdzi się szczoteczka międzyzębowa.

Skrobaczka do języka

Skrobaczka do języka wyjątkowo skutecznie pomaga zwalczać nieprzyjemny zapach z ust i to już od  pierwszego użycia. Nieświeży oddech spowodowany jest bowiem bakteriami beztlenowymi, ukrytymi w starej płytce nazębnej zalegającej w przestrzeniach międzyzębowych i porach języka. Płaski kształt skrobaczki dopasowuje się do ust nie powodując mdłości dzięki czemu skrobaczka zapewnia skuteczne czyszczenie grzbietu języka.

Sugerowana cena płynu PerioPlus+: ok 36 zł

Sugerowana cena nici dentystycznej ok: 23 zł

Sugerowana cena skrobaczki do języka ok: 16 zł

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: shop.curaprox.pl 

CURAPROX to marka szwajcarskiej firmy Curaden AG z siedzibą w Kriens koło Lucerny. Curaden AG jest pionierem i ekspertem w zakresie zdrowia jamy ustnej i indywidualnej profilaktyki stomatologicznej.  Wszystkie produkty Curaprox są tworzone  i opracowywane w Szwajcarii od 1972 r.