Wrzesień kojarzy nam się z przysłowiowym pierwszym dzwonkiem. Jednak dotyczy to nie tylko szkoły, ale też życia zawodowego wielu z nas. Wracamy po urlopie, zaczynamy nowe projekty, niektórzy zaczynają nową pracę, a kalendarz zaczyna pękać w szwach od deadline’ów i spotkań biznesowych. Wejście w nowy sezon po wakacjach, to obok Nowego Roku najbardziej stresujący okres w życiu dorosłego człowieka. Rosnąca liczba obowiązków, nieregularne posiłki, jedzenie w biegu, niedostarczanie organizmowi odpowiednich wartości odżywczych może być przyczyną dolegliwości jelitowych.  Stres, a co za tym idzie, utrzymujący się w organizmie podwyższony poziom adrenaliny i kortyzolu może mieć wpływ na funkcjonowanie żołądka. Pod wpływem stresu zwiększa się wydzielanie kwasów trawiennych, dochodzi do zaburzeń perystaltyki jelit i w rezultacie może pojawić się biegunka.

Sposób na stres

Sposobów na poradzenie sobie ze stresem jest mnóstwo, a każdy z nas ma z pewnością swoje własne. Niestety są sytuacje, kiedy nawet głęboki oddech, medytacja czy mówienie sobie samemu, żeby odpuścić, nie zadziałają. Warto wtedy zamiast walki ze stresem podjąć działania zapobiegawcze. Kiedy bierzemy na siebie zbyt dużo obowiązków, a plan dnia pełen jest spotkań, stres jest nieunikniony. Dobrym rozwiązaniem jest skrupulatne przemyślenie i ułożenie zadań według ważności czy ostatecznego terminu ich wykonania. To spowoduje, że damy sobie więcej czasu na ich realizację, ale także sprawi, że zniknie natłok myśli w naszej głowie i poziom stresu obniży się. Wbrew temu, co nam się wydaje, nie wszystko trzeba zrobić na już. Ułożenie racjonalnego harmonogramu działań pomoże uniknąć stresu. Życie w ciągłym biegu i praca non stop mogą wywoływać różne dolegliwości (np. biegunkę), dlatego warto dawać sobie czas na oddech – wyjść na słońce, spotkać się z przyjaciółmi, czy po prostu się wyspać. Życie bez stresu wspomoże także zbilansowana, zdrowa dieta.

Sposób na biegunkę

W sytuacji kiedy stres wywołał biegunkę, musimy działać natychmiast. Tu nie ma czasu na medytację czy niespieszną kawę nad gazetą. Należy sięgnąć po sprawdzony środek. Wśród preparatów przeciwbiegunkowych, warto rozważyć te, które zawierają pochodne taniny. Takim środkiem jest Tasectan. To wyrób medyczny, który szybko i skutecznie zapobiega biegunce. Łagodzi jej objawy już w ciągu 12 godzin od rozpoczęcia leczenia. Dzięki zastosowaniu unikalnego mechanizmu działania NEO, neutralizuje białka, które odpowiedzialne są za powstawanie stanu zapalnego, usuwa z żołądka i jelit toksyny oraz chroni ich śluzówkę. Powoduje to szybki powrót do naturalnego funkcjonowania układu pokarmowego, skracając czas trwania biegunki.

Biegunka wywołana stresem to niezwykle częste zjawisko, którego nie da się całkiem wyeliminować z życia, będąc aktywnym zawodowo. Warto więc mieć pod ręką dobre rozwiązanie na wszelki wypadek – dzięki temu chociaż jeden stres nas ominie.

Dodatkowe informacje:

TASECTAN – innowacyjny wyrób medyczny, który dzięki zastosowaniu unikalnego, potrójnego mechanizmu działania – NEO –  szybko rozwiązuje problem biegunki.

Formuła NEO zapewnia kompleksowe działanie na błonę jelita:

  • NEUTRALIZUJE białka odpowiedzialne za powstawanie stanu zapalnego w jelitach, przez co zmniejsza nasilenie biegunki
  • ELIMINUJE toksyny i patogeny, nie zaburzając motoryki układu pokarmowego (nie powoduje zaparć)
  • OCHRANIA śluzówkę jelit przez tworzenie specjalnej powłoki, a ponadto ma właściwości ściągające

Badania potwierdziły, że Tasectan łagodzi objawy biegunki u dzieci i dorosłych już po 12 godzinach leczenia. Jest bezpieczny do stosowania nawet u niemowląt i dorosłych, którzy cierpią na przewlekłe dolegliwości i nie mogą sobie pozwolić na działania niepożądane np. takie jak zaparcia. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego i nie wpływa na motorykę jelit.

Dostępny jest w formie kapsułek dla dorosłych i saszetek dla dzieci.

Więcej informacji na: www.tasectan.pl