Okres szkolny zarówno wśród uczniów szkoły podstawowej, jak i nastolatków jest momentem, w którym budują swój indywidualizm i wyjątkowy charakter. Nawet, jeśli dziecko chce dorównać w wyprawce kolegom i kieruje się aktualną modą – pozwólmy mu zidentyfikować się z grupą. „Czas szkolnych przygotowań to nie tylko kupowanie długopisów, tornistra i zeszytów. Bardzo ważnym, a może i najważniejszym elementem tego procesu jest przygotowanie kącika do nauki. Nawet jeśli nie planujemy gruntownych zmian w pokoju, niektóre modyfikacje są obowiązkowe” – przekonuje Joanna Makul, ekspert Bonami.pl, która podpowie nam jak zadbać o odpowiednie warunki do nauki.

Aby szkolne przybory i zmiany w pokoju spełniały oczekiwania naszego dziecka – zaangażujmy je. My, jako rodzice możemy czuwać nad funkcjonalnością i odpowiednim doborem przedmiotów do potrzeb pociechy, ale decyzja o kolorze, kształcie czy wzorach powinna należeć do syna czy córki. Wspólne przygotowanie do szkoły nie tylko zacieśnia więzi i wzbudza zaufanie do rodzica, ale także doskonale pomaga oswoić stres związany z podjęciem nowych obowiązków.

Miejsce, które pobudza kreatywność

Biurko i odpowiednio dobrany fotel to najważniejsze meble w pokoju ucznia. Ergonomiczny kształt oparcia pozwala niwelować wady postawy i zapobiega szkodliwemu garbieniu się. Precyzyjnie wykonany fotel biurowy SOB Office z oferty Bonami przypomina w wyglądzie samochodowe siedzisko, a przy tym zapewnia podobną wygodę i chroni przed bólami pleców. Dostosowanie wysokości do blatu zakończy raz na zawsze wiercenie się dziecka na krześle i pomoże mu się skupić na wykonywanych zadaniach. „Musimy pamiętać, że biurko to nie tylko miejsce do nauki, ale także przestrzeń do twórczej zabawy czy gry na komputerze” – mówi Joanna Makul, ekspert Bonami.pl – „Zadbajmy o odpowiednią ilość szafek i półek, które pomogą zachować porządek wokół siebie. Biurka z dębowym dekorem Single czy Oracle są praktyczne i zaprojektowane tak, by zapewniać wystarczającą ilością miejsca do przechowywania wszystkich niezbędnych przedmiotów”.

Organizacja bez nudy

Zorganizowanie zadań i utrzymanie porządku zwiększa koncentracje i pozwala lepiej wykorzystać czas poświęcony na naukę, dlatego tak ważny jest podział zadań i przedmiotów na kategorie. Prosty i użyteczny system porządkowania sprawi, że nasze dziecko łatwiej zapanuje nad swoją przestrzenią i nie będzie się czuło przytłoczone przez nadmiar elementów w otoczeniu. Organizer NPW Notes To Self pozwoli w przyjemny sposób rozpisać obowiązki i zajęcia na cały tydzień, a dzięki teczce Busy B Expanding File pomożemy starszemu dziecku posegregować notatki i karty zadań w specjalnych przegródkach. Koniec z wiecznym szukaniem zgubionych stron i wymówkami o zapomnianych pracach domowych. Teraz wszystko, czego nasza pociecha będzie potrzebować, znajdzie w jednym miejscu.

Narzędzia sprzyjające nauce

Specjaliści radzą, by w przestrzeni do nauki jak najmniej dekoncentrowała nas liczba otaczających przedmiotów. Warto zminimalizować ilość elementów dekoracyjnych na ścianach i rozpraszających, jaskrawych kolorów w pomieszczeniu. Jeśli chcemy ożywić przestrzeń – warto zdecydować się na praktyczne rozwiązania. Plakat z tablicą Mendelejewa Rex London Periodic Table czy urocza tablica z półeczką Herink Katy z oferty Bonami będą nie tylko ozdobą pokoju naszego dziecka, ale też praktyczną pomocą podczas nauki. Nie zapominajmy także o właściwym oświetleniu. Czas zadań domowych przypada zwykle na popołudnie i wieczór, a brak odpowiedniej lampki na biurku wpływa na problemy ze wzrokiem. „Genius to propozycja od marki Tomasucci, która zapewnia modnie oprawione, skoncentrowane światło z możliwością regulacji.” – mówi Joanna Makul, ekspert Bonami.pl – „Lampkę można dowolnie dostosowywać pod względem wysokości, odległości i nachylenia nad naszym biurkiem, by nasze dziecko niepotrzebnie nie mrużyło oczu.”.

Praktyczne dodatki

Współcześni producenci artykułów szkolnych prześcigają się w pomysłach na oryginalne rozwiązania. Na Bonami.pl możemy znaleźć piórnik z LEGO, którego elementy złożone są ze znanych na całym świecie klocków. Proste długopisy zastępują uchwyty z syrenim ogonem, linijka Rex London Popstar może stać się mikrofonem dla małej piosenkarki, a nożyczki od firmy NPW zamykać się w obudowie z pandą. Gumki do mazania w kształcie lwa czy modne, młodzieżowe hasła nadrukowane na ich powierzchni już nikogo nie dziwią. Nasze dzieci mają większą możliwość do wyrażania siebie poprzez szkolne przybory, niż my kiedykolwiek. Pełna dowolność dopasowania przedmiotów do zainteresowań pociech sprawi, że maluch będzie kojarzył naukę z zabawą, a w nastolatku obudzi ciekawość do świata.

Szkoła to nie tylko lekcje. Wspólny posiłek na przerwie z kolegami będzie smakował lepiej, jeśli zapakujemy go w samodzielnie pomalowaną torbę na lunch NPW lub zestaw śniadaniowy LEGO Friends.
„Zwróćmy większą uwagę na sposób, w jaki nasze dzieci wstają i pakują się do szkoły.” – mówi Joanna Makul, ekspert Bonami.pl. – „Możemy zachęcić je do punktualności, kupując fioletowy budzik z ledowym wyświetlaczem albo usprawnić pakowanie, wrzucając do plecaka sportowe buty w worku Rex London Monsters of the Word”. Takie urocze drobiazgi będą nie tylko umilać dzieciom dzień, ale także motywować do nabrania pozytywnych nawyków.

Na Bonami.pl możemy znaleźć wiele artykułów szkolnych i mądrych dodatków, które nie będą kolejnymi bezużytecznymi przedmiotami na dnie szuflady. Ceramiczny pojemnik na długopisy ze złotymi zdobieniami od Blueprint Collection na pewno spodoba się każdej nastolatce, etui na telefon z mapą świata będzie utrwalać wiedzę z geografii, a w szarym plecaku Ucon Acrobatics Karim nasz uczeń zmieści wszystkie swoje skarby. Z okazji zbliżającego się rozpoczęcia roku szkolnego, na Bonami.pl będą odbywały się specjalne akcje promocyjne – darmowa dostawa, sezonowe wyprzedaże, dodatkowe prezenty do zamówień i rabaty dla zalogowanych na stronie użytkowników.

Stworzenie kącika dla ucznia i przygotowanie wyprawki to często wyzwanie, które wiąże się z kom-promisem między pomysłami dorosłych, bezpieczeństwem i zdrowiem, a marzeniami dziecka. Warto pamiętać, żeby zarówno poprzez otoczenie naszej pociechy, jak i wyposażenie plecaka stwarzać poczucie komfortu, w którym dziecko będzie mogło się rozwijać.