Lekcje wychowania fizycznego w szkole to czas na sport, a sport to przede wszystkim zdrowie! Przy wyborze odpowiedniego obuwia poza stylem kluczowa jest wygodna, odpowiednia podeszwa oraz przepuszczająca powietrze cholewka. Jeśli zdecydujemy się na model nieprzystosowany do uprawiania sportu, możemy narazić dziecko nie tylko na dyskomfort, ale nawet przyczynić się do kontuzji. W sieci sklepów GO Sport znajdziesz szeroką ofertę obuwia sportowego, a wyspecjalizowani doradcy pomogą dobrać odpowiedni model.

 

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Wyprawka to nie tylko podręczniki do kolejnej klasy. Dzieci szybko rosną i praktycznie co roku potrzebują nowych butów, a zajęcia sportowe wymagają odpowiedniego obuwia, które zapewni wygodę oraz bezpieczeństwo w podczas ruch. Ważnym aspektem dla młodych ludzi jest także ich wygląd. Szeroka oferta sklepów GO Sport zaspokoi wymagania zarówno fanów nowych technicznych rozwiązań, jak i miłośników klasycznych modeli butów sportowych. Nowe obuwie na WF znajdą tu dziewczęta i chłopcy w każdym wieku.

 

Buty dla dziecka na WF – jakie wybrać?

Zajęcia z WF w szkole to różnego rodzaju aktywności. Dzieci biegają po parkiecie na sali gimnastycznej, po boisku, po trawie, grają w koszykówkę, siatkówkę, skaczą w dal, a także ćwiczą na szkolnych siłowniach. Rodzajów ruchu jest wiele i ciężko przewidzieć, jakie zajęcia zaplanował nauczyciel na kolejne zajęcia. Dlatego dziecięce buty na WF powinny być przede wszystkim uniwersalne, by zapewnić komfort, wygodę i bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Bardzo ważne jest, aby obuwie było odpowiednio dopasowane do stopy – nie może być ani za luźne, ani za ciasne, by nie narazić dziecka na kontuzję. Podeszwa nie powinna być zbyt sztywna i zapewniać odpowiednią amortyzację oraz przyczepność do podłoża. Bieżnik i specjalne tworzywa, z jakich wykonywane są podeszwy butów przeznaczone do sportu, zapewnią stopie większą stabilność i pozwalają uniknąć ślizgania się, co zmniejszy ryzyko urazu. Dobre buty są podstawową gwarancją bezpieczeństwa nie tylko dla stóp, ale także dla stawów kolanowych, biodrowych oraz kręgosłupa. Podczas wyboru warto też zwrócić uwagę na kolor podeszwy, który powinien być jasny, by nie zostawić śladów na podłodze hali sportowej. Znacznik „non-marking” to gwarancja braku śladów na szkolnych parkietach.

 

Obuwie a wady stóp

Wybierając buty dla dziecka należy pamiętać o stanie zdrowia swojej pociechy. Dzieci z wadami stóp wymagają specjalnego obuwia, które będzie korygowało wadę, a nawet przyczyni się do jej cofnięcia. W takich przypadkach najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Samodzielne próby dobrania butów lub nieleczone wady mogą się pogłębiać i narażać dziecko na poważne kontuzje oraz powikłania w dorosłym życiu.

Detale mają znaczenie

Kolejny elementem, na który dobrze zwrócić uwagę jest cholewka. Powinna być wykonana z przewiewnego materiału, aby stopa się nie przegrzewała, a nadmiar wilgoci był odprowadzany na zewnątrz. Wnętrze buta miłe w dotyku, z jak najmniejszą ilością szwów, zapiętek z tyłu chroniący ścięgno Achillesa, a język z przodu – miękki i nie powodujący otarć podbicia. Warto pamiętać też o detalach takich jak np. sznurowadła. Nie powinny być zbyt długie lub śliskie, by nie rozwiązywały się podczas ćwiczeń. O sznurówki łatwo się potknąć i przewrócić.

Dla młodych osób liczy się przede wszystkim styl, jednak niezależnie od preferencji warto pamiętać o bezpieczeństwie i kierować się rozsądkiem. W ofercie sklepów GO Sport zarówno dziewczynki, jak i chłopcy w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Dostępna szeroka gama obuwia sportowego oraz produktów z niemal każdej dyscypliny sportowej, zadowoli najbardziej wymagających użytkowników i pozwoli cieszyć się sportem.

 

GO Sport łączy marki międzynarodowe z markami własnymi, które cieszą się coraz większą popularnością. Są to zarówno popularne, globalne brandy m.in. Nike, Adidas, Reebok, New Balance, Uvex, Atomic, Quicksilver, Kross czy Salomon, a także marki własne GO Sport, takie jak Athlitech, Wanabee czy Soft, które wyróżniają się wzornictwem, jakością wykonania i atrakcyjną ceną. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym sportowcem, czy dopiero rozpoczynasz swoją sportową przygodę, specjaliści pomogą w dopasowaniu sprzętu indywidualnie do Twoich potrzeb.