ASTELL&KERN WPROWADZA DWA NOWE ODTWARZACZE PODCZAS WYSTAWY HIGH END SHOW 2018 W MONACHIUM

 

IRIVER (www.astellnkern.com) zaprezentował 10 Maja 2018 dwie nowe linie odtwarzaczy Astell&Kern na targach High End 2018 Show w Monachium. Nowe linie to A&futura, nowa linia Premium Line oraz A&norma, nowa linia Standard Line. Te dwie linie dołączą do oferty flagowych produktów, czyli linii A&ultima. Pierwszy odtwarzacz z linii A&ultima, czyli SP1000 został wprowadzony na wystawie High End 2017 w Monachium. Astell&Kern kompletuje zatem rebranding swoich produktów. Pierwszym modelem nowej linii A&futura jest odtwarzacz przenośny (DAP) SE100, a jednocześnie pierwszym modelem nowej liniiA&norma jest odtwarzacz przenośny (DAP) SR15.

ODTWARZACZ PRZENOŚNY A&FUTURA SE100

SE100 z linii A&futura jest wyposażony w najwyższy model układu DAC firmy ESS, czyli ESS SABRE ES9038Pro. Jest to układ dedykowany na rynek profesjonalny oraz do najwyższej klasy odtwarzaczy klasy hi-end. Oferuje on 8-kanałową konwersję sygnału oraz wykorzystuje opatentowaną technologię przetwarzania HyperStream, która jest unikalna dla układów firmy ESS. Posiadając dedykowane 4 kanały przetwarzania osobno dla lewego i prawego kanału, SE100 może zaoferować wyjątkowo detaliczne i czyste brzmienie z doskonałą dynamiką oraz odstępem sygnału od szumu. SE100 może też odtwarzać formaty PCM aż do rozdzielczości 32bit/384KHz i formaty DSD aż do gęstości DSD256 (Quad DSD). Co więcej, dzięki nowo zaprojektowanemu układowi wzmacniacza oraz implementacji wielu technologii kontrolujących szumy, SE100 wytwarza 4.1V RMS (na wyjściu zbalansowanym) ze swojego wewnętrznego wzmacniacza. SE100 posiada także ośmiordzeniowy (Octa-core) procesor, ekran dotykowy o przekątnej 5”, 128GB wbudowanej pamięci masowej. Urządzenie wspiera również szybkie ładowanie oraz może odtwarzać muzykę przez 10 godzin.

Obudowa SE100 została wykonana ze stopów aluminium, jest solidna i trwała, posiada klasyczne pokrętło regulacji głośności oraz charakterystyczny szklany tył obudowy, który udekorowany jest diamentowym wzorem. Wszystko to sprawia, że trzymając SE100 w ręce wiemy, że mamy do czynienia z produktem klasy Premium wykonanym z najwyższej jakości materiałów.


Potwierdzeniem tego jest fakt, że SE100 otrzymał prestiżową nagrodę „Red Dot Design Award 2018”. Cena w Polsce to: 8500 PLN

ODTWARZACZ PRZENOŚNY A&NORMA SR15

A&norma SR15 to z kolei pierwszy model ze nowej standardowej linii Astell&Kern. Linia ta, a mowa oczywiście o A&norma, została zaprojektowana z myślą, aby zaoferować produkty, które mogą wprowadzić nowych użytkowników do świata gęstych formatów audio oraz znakomitej funkcjonalności odtwarzaczy Astell&Kern. Linia A&norma oferuje pragmatyczne podejście do przenośnego audio na wysokim poziomie. Odtwarzacz przenośny A&norma SR15 posiada wiele funkcji, jakie do tej pory były spotykane we flagowych odtwarzaczach firmy Astell&Kern, przez co nawet początkujący użytkownicy mogą skorzystać z pełni detali w muzyce, kiedy słuchają jej na odtwarzaczu A&norma.

SR15 wykorzystuje sprawdzony układ DAC z serii Master HiFi firmy Cirrus Logic, czyli CS43198, i posiada czterordzeniowy procesor, który posiada duży zapas mocy. Dzięki temu może on przetwarzać sygnał w wysokiej rozdzielczości, a przy tym jednocześnie zapewniać pełną płynność obsługi odtwarzacza. A&norma SE15 może odtwarzać gęste formaty PCM aż do rozdzielczości 24bity/192kHz, oraz DSD w formacie DSD64 (Single DSD). Wszystkie te funkcje opakowano w solidną obudowę ze stopów aluminium, która nawiązuje do popularnej serii AK70. Interfejs użytkownika jest dopracowany i intuicyjny, gdyż wywodzi się bezpośrednio z najwyższej linii produktów Astell&Kern. Cena w Polsce to 3499 PLN.


SŁUCHAWKI DOKANAŁOWE BILLIE JEAN

W uzupełnieniu do dwóch nowych odtwarzaczy, Astell&Kern wprowadza także, we współpracy z JH audio, najnowsze hi-endowe słuchawki douszne Billie Jean, które zostały pierwszy raz zaprezentowane na Wiosennym Festiwalu Słuchawkowym Fujiya 28 kwietnia tego roku (2018) w Tokyo. Billy Jean to najnowsze uzupełnienie serii Siren o wysokiej klasy douszne słuchawki monitorowe (IEM), które powstały dzięki współpracy pomiędzy Astell&Kern oraz firmą Jerry Harvey Audio.

Słuchawki te łączą opatentowane i uznane technologie, jakimi dysponuje JH Audio ze znakomitym wykonaniem, z jakiego słynie Astell&Kern. A to wszystko oznacza, że mamy do czynienia z nowymi słuchawkami dousznymi, które łączą świetne brzmienie z wysokiej klasy konstrukcją. Billie Jean posiada opatentowany i opracowany przez Jerry Harvey Audio system falowodu akustycznego freqphase®, dwudrożny, dwuarmaturowy przetwornik a także nową konstrukcję wewnętrzną. Wszystko to zapewnia czyste i doskonale zrównoważone brzmienie od najniższego basu aż do wysokich tonów. Nowa konstrukcja komory akustycznej została z pietyzmem opracowana tak, aby zapewnić wierne odwzorowanie szerokiej sceny dźwiękowej poprzez oddanie niesamowitej dynamiki, bez jednoczesnego wprowadzania uciążliwych zniekształceń do reprodukcji. Cenę ustalono na bardzo atrakcyjnym poziomie – 1499 PLN.

Dystrybutor: MIP

www.mip.bz

Strona produktowa:

www.astellnkern.pl

Dział handlowy:

handlowy@mip.bz

Kontakt dla prasy:

superata@superata.com

O ASTELL&KERN:

Producentem Astell&kern jest koreańska firma Iriver LTD. Powstała w 1999 z inicjatywy Reigncom Ltd jako osobna spółka stawiająca sobie za cel podbój rynku cyfrowych odtwarzaczy audio pod marką Iriver. Oferując produkty o wysoce zaawansowanej technologii, a jednocześnie proste w obsłudze, szybko stała się liderem na arenie urządzeń cyfrowych. Nowa marka producenta pod nazwą Astell&Kern została powołana do życia w roku 2012 reprezentując urządzenia przenośne klasy Hi-Fi oraz Hi-End dla bardzo wymagających użytkowników. Pierwsze urządzenia od razu odniosły sukces na rynkach w Europie, Azji i Ameryce wyznaczając jednocześnie nowy, rewolucyjny kierunek rozwoju urządzeń cyfrowych.