Sieć kawiarni nie tylko dbając o najwyższą jakość swoich produktów stara się w najlepszy możliwy sposób dostosowywać do potrzeb swoich gości. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom stworzyła Costa App – aplikację, która zastąpi dotychczasową wersję systemu zbierania punktów tzw. ziarenek. Już niedługo w kawiarniach Costa Coffee za każdy zakupiony napój przygotowany przez baristę klientom będzie naliczane jedno ziarenko. Zaś przy zakupie kawy wraz z kanapką lub ciastem gość kawiarni uzyska 2 cyfrowe ziarenka.

W celu zoptymalizowania programu lojalnościowego Costa Coffee dokonała fundamentalnych zmian w funkcjonowaniu dotychczasowego systemu. Całkowicie nowa postać Costa App to nie tylko wygoda dla klientów powszechnie korzystających z aplikacji mobilnych, ale również moc nowych funkcji i niespodzianek. Costa Coffee Club od teraz będzie opierać działanie programu na 5 filarach, m.in. aplikacji mobilnej, gdzie nowo rejestrujący się goście otrzymają na start atrakcyjny pakiet 7 ziarenek oraz 5 kuponów o łącznej wartości 15 zł.  Zaś dzięki indywidualnie przypisanemu klientowi kodowi QR w łatwy sposób zamienimy zebrane przez nas 14 ziarnek na darmowy napój przygotowany przez baristę. Zatem wystarczy tylko 7 wizyt w lokalu Costa Coffee i zakup każdorazowo kawy z kanapką bądź ciastem, aby odebrać nagrodę. Ponadto za sprawą funkcji geolokalizacji w aplikacji znajdziemy najbliższą kawiarnię w okolicy.

Wśród fundamentów nowego systemu można znaleźć również usprawnienia wspierające kontakt z klientami.
Od października goście kawiarni Costy będą mogli zgłaszać swoje uwagi dotyczące programu lojalnościowego do call centre, zaś udoskonalenie komunikacji z beneficjentami aplikacji zapewni wprowadzenie nowego systemu zarządzania relacjami z klientami. Dodatkowo wszystkie ważne dla gości informacje będą dostępne na nowej, odświeżonej stronie internetowej kawiarni.

Co jednak z miłośnikami starej wersji systemu? Posiadacze kart stempelkowych i plastikowych zebrane przez siebie punkty mogli wykorzystać do 24 września. Właściciele niewykorzystanych punktów zgromadzonych na kartach plastikowych mogą je przenieść na aplikację. Aby punkty z kart plastikowych znalazły się na koncie w Costa App należy dokonać rejestracji w nowym programie poprzez aplikację lub stronę www www.costacoffee.pl/coffee-club, podając adres email oraz numer swojej karty plastikowej. Zasady przeliczania zostały zakomunikowane w dniu 25.09.2018., a aplikacja Costa będzie dostępna w App Store oraz Google Play z początkiem października.

Nowy program obejmuje tylko kawiarnie.