Przygotuj się na kulinarne otwarcie sezonu! Obok najlepszych włoskich restauracji w naszym kraju, na festiwalu będziemy gościć znakomite restauracje z Włoch – z Wenecji, Mediolanu czy z regionu Emilia-Romania. Aperitivo Time Food Festival w wyjątkowej Insta-Friendly oprawie już 7-9 czerwca w Elektrowni Powiśle. Przyjdź i spędź popołudnie ciesząc się wspólnym czasem z przyjaciółmi!

 

Trend na wspólne spędzanie czasu w barach i restauracjach przybiera na sile. Nic dziwnego, to świetna okazja do poznania nowych połączeń kulinarnych, a także możliwość, by wspólnie cieszyć się czasem z przyjaciółmi!

 

Najbliższa okazja do wspólnych spotkań w gronie znajomych przy pysznym jedzeniu pojawi się już w dniach 7-9 czerwca podczas Aperitivo Time Food Festival, w nowej lokalizacji na mapie Warszawy, czyli – Elektrowni Powiśle. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, więc wszyscy chętni będą mieli okazję poczuć prawdziwie włoski klimat popołudniowego aperitivo!

 

Wyjątkowym wyróżnikiem Aperitivo Time Food Festivalbędzie obecność restauratorów prosto z Włoch, którzy zostali zaproszeni przez Restaurant Week, jednego z organizatorów wydarzenia. Specjalnie na festiwal przyjadą szefowie kuchni ze znakomitych włoskich restauracji:  Marco Galtarossa z Zanze XVI w Wenecji, Dario Guidi z Antica Osteria Magenes z Mediolanu i Federeico D’Amato z Caffe’ Arti E Mestieri z regionu Emilia-Romania. Przygotują swoje popisowe dania, klasyki włoskiej kuchni.

 

Ale to nie wszystko! Na Aperitivo Time Food Festival spotkamy także reprezentację topowych włoskich restauracji z Polski: Flambéeria, Trattoria Boccone, Leonardo Verde,Tutto Bene, CuliInaria Italiana, Figlia di Papà, ORZO, Quattro Canti, Vaffanapoli i Amuni z Warszawy, oraz Fifne Lody Włoskiei Pan Paniniz Poznania, a także Piec na Szewskiejz Wrocławia.Wśród serwowanych dań, przygotowanych specjalnie na tę okazję, będą m.in.: Piadina Romagnola, Tarte Flambée, Bruschetta, Makaron jajeczny Campofilone, Arrancini, Lampredotto czy Tiramisù.

 

Dodatkiem do przekąsek, jak na aperitivo przystało, podczas festiwalu będą serwowane koktajle na bazie wermutów, przyjemnie zaostrzające apetyt. W barowym menu znajdziecie: Martini Bianco & Tonic, Martini Asti, Martini Prosecco oraz nowe Martini Fiero & Tonic z dodatkiem czerwonych pomarańczy. Lekkie, chłodne i orzeźwiające propozycje, o stosunkowo niskiej zawartości alkoholu, idealnie komponujące się z jedzeniem.

 

Organizatorzy zadbali o to, by wszyscy Instagramerzy mieli wspaniałe ujęcia. Na festiwalu będzie czekać wiele atrakcji, które będą idealnym pretekstem do sfotografowania.

 

Aperitivo Time Food Festival to także możliwość wzięcia udziału w ciekawych warsztatach:

  • warsztaty kulinarno – sensoryczne z Larą Gessler, gdzie nauczysz się dobierać i łączyć smaki
  • warsztaty fotograficzne z Wujaszkiem Lifestyle, który opowie o tym jak tworzyć perfekcyjne zdjęcia na Instagram
  • warsztaty koktajlowe, podczas których nauczysz się przyrządzać koktajl Martini Fiero & Tonic

 

Będą też hostessy z Instaxami do uwiecznienia wspólnych chwil, oraz stoisko do scrapbooking w strefie Instax, aby ozdobić swoje zdjęcie.

 

Dodatkowe atrakcje:

  • klimatyczna muzyka na żywo
  • strefa chillout dla spragnionych wypoczynku
  • strefa Insta Friendly – każdy element festiwalu będzie Insta-fotogeniczny!
  • stoisko tatuatorskie ze zmywalnymi tatuażami w stylu Martini
  • strefy partnerów: Instax, Kinley, Illy, Noizz

Pełen harmonogram wydarzeń można znaleźć na stronie martini.restaurantweek.pl

 

Gwarne spotkania w gronie przyjaciół, w towarzystwie prostych przekąsek oraz koktajli na bazie wermutów to propozycja na spędzenie czerwcowego popołudnia. Jedź, pij i baw się podczas Aperitivo Time Food Festival!

 

W festiwalowym menu każdy znajdzie coś dla siebie – planowane są propozycje mięsne i wege. Ceny za poszczególne dania  wahają się od 6 do 35 zł.

 

Zarejestruj się na stronie martini.restaurantweek.pl i zyskaj promocyjną, festiwalową cenę koktajlu = 5 zł. Cena regularna w dniach festiwalu = 10 zł.

 

Elektrownia Powiśle

Wejście od ul. Zajęczej, Warszawa

 

7.06.2019

Piątek

18:00 – 22:00

 

8-9.06.2019

Sobota – Niedziela

13:00 – 22:00