Więcej niż masaż
Świadomość i oczekiwania współczesnego klienta w zakresie efektów poszczególnych zabiegów są bardzo wysokie. Z wyborem hotelu czy SPA wiąże się chęć odpreżęnia płynącego z pielęgnacji ciała. Taki efekt daje masaż – jeden z najstarszych zabiegów terapeutycznych, powszechnie stosowany m.in. w odnowie biologicznej. Jego odmianą jest andullacja. Masaż andullacyjny, łącząc wibrację z podczerwienią, już w przypadku jednorazowej sesji poprawia nasze samopoczucie, wpływając jednocześnie korzystnie na nasze zdrowie.
Zdrowotne wibracje
Nowoczesne hotele powinny budować swoją strefę odnowy na filozofii wellness – stanu równowagi umysłu, ciała i zdrowia. Ten ostatni element jest kluczem do rozwoju pozostałych dwóch obszarów. Zastosowane w masażu andullacyjnym połączenie działania podczerwieni i przyjaznych dla organizmu drgań, ma zastosowanie w zwalczaniu i zapobieganiu przyczynom wielu schorzeń i dysfunkcji, a jego działanie prozdrowotne zostało udowodnione naukowo.
„Stymulacja ciała poprzez system andullacyjny wpływa przede wszystkim na układ krwionośny, limfatyczny, mięśniowy, nerwowy, a także na redukcję stanów bólowych. Po terapii tej obniżeniu u wielu osób ulegają wartości ciśnienia tętniczego, co wpływa korzystnie ma układ sercowo-naczyniowy, a tym samym pozostałe układy i narządy ludzkiego organizmu” – wyjaśnia profesor Dariusz Mucha z Międzynarodowego Instytutu Fizjoterapii i Zdrowia.
Dekady badań, sprawdzone efekty
Powyższe deklaracje mogą budzić pytanie: Jak jedno urządzenie może mieć tak wiele zastosowań? Odpowiedzią jest zasada zamiany bodźców mechanicznych na elektryczne przez receptory naszego organizmu. Badania nad wpływem oddziaływania na zdrowie poprzez zmienne częstotliwości były prowadzone już od lat 60. Z czasem naukowcy udowodnili pozytywny wpływ drobnych drgań na wszystkie nasze układy wewnętrzne. Choć technologia andullacji w Polsce jest jeszcze nowością, to już od kilkunastu lat z powodzeniem stosuje się ją w innych krajach europejskich – Niemczech, Belgii, Rosji, krajach Beneluksu czy Hiszpanii, gdzie wykorzystywana jest przez kilkaset ośrodków odnowy biologicznej.
Piękno zaczyna się wewnątrz
Korzystając z hotelowego SPA chcemy czuć się odprężeni, a „efektem ubocznym” wizyty ma być promienny wygląd. Sesje masażu andullacyjnego są idealnym sposobem na osiągnięcie obu tych celów – nie tylko pozwolą nam odpocząć, ale też efektywnie oczyszczą organizm zmniejszając podskórną tkankę tłuszczową czy spędzający paniom sen z powiek cellulit. Dzięki andullacji skóra staje się jędrna i elastyczna, a my prezentujemy się bardziej korzystnie. Wystarczy się położyć i oddać błogiemu lenistwu, resztę zrobi za nas technologia HHP.
Mobilna inwestycja
Niewątpliwą zaletą urządzeń do masażu andullacyjnego jest ich mobilność. Zapraszając je do swojego hotelu możemy z łatwością rozstawić je w dowolnym miejscu. Jedynym wymogiem jest dostęp do źródła prądu.
Poszukując nowych, najwyższej jakości rozwiązań umożliwiających głęboki odpoczynek i regenerację warto zwrócić uwagę na technologię andullacji – inwestycję, która zwróci się z nawiązką w postaci odprężonych i zdrowszych gości.