Amtico specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy paneli podłogowych z LVT od ponad 50 lat. Ich produkty są znane i cenione na całym świecie, a wyłącznym przedstawicielem na Polskę jest Carpet Studio. W trosce o najwyższą jakość produktów i usług firma zaprasza do swojej siedziby przedstawicieli handlowych, dając im możliwość poznania wszystkich procesów produkcji od momentu powstawania projektu do etapu ich montażu w pomieszczeniach.

Przedstawiciele Carpet Studio i OKK! odwiedzili w październiku siedzibę Amtico w Solihull, w której szkolenie dotyczące układania paneli LVT przeprowadził Neal Perryman. Spotkanie było okazją do odwiedzenia fabryki w Coventry, po której oprowadzał Jürgen Buck-Gramcko. Wyjaśniał on wszystkie etapy produkcji oraz wpływ konkretnych procesów technologicznych na efekt końcowy. Warto wspomnieć, że całość produkcji Amtico odbywa się właśnie w tym miejscu – w Coventry.

Kolejnym punktem spotkania z Carpet Studio i OKK! było zwiedzenie pracowni designu tego producenta, w której powstają wzory paneli. Karen Quarterman i Lauren Levy – projektantki Amtico opowiedziały o tym, co je inspiruje podczas tworzenia kolekcji. Na ścianach pracowni można było podziwiać kolaże z wystaw, zdjęcia zjawisk przyrody czy też zwykłych życiowych sytuacji, które inspirują designerów w trakcie procesu projektowego. O tym jak bardzo ważny to etap może świadczyć fakt, że zanim powstanie nowy produkt trwa on około 2 lat.

Tym razem przedstawiciel Amtico odwiedzą Polskę. 16 listopada podczas 10. edycji OKK! design Jürgen Buck-Gramcko spotka się z naszymi architektami wnętrz i projektantami, którym opowie o wyborach i decyzjach designerów w trakcie powstawania produktów Amtico.

www.carpetstudio.pl

www.okkpr.pl