Alergie skórne to choroba, który dotyka coraz więcej osób, w tym niestety także dzieci. Według dermatologów to problem, który może dotyczyć już co drugiego, trzeciego niemowlaka, stawiając alergie na piedestale chorób cywilizacyjnych. Zanieczyszczenie środowiska, wysokie stężenie pyłów
i gazów w powietrzu, substancje chemiczne zawarte w środkach czystości czy przetworzona żywność to tylko nieliczne czynniki powodujące występowanie skórnych reakcji alergicznych. Ich objawy mogą przyjmować różnoraką postać, w tym pokrzywki i atopowego czy kontaktowego zapalenia skóry. Zmiany alergiczne mogą różnić się pod względem barwy, formy (wypukłe albo płaskie grudki), miejsca występowania i nasilenia swędzenia – co jest szczególnie uciążliwym objawem w przypadku dzieci.

Podstawowym krokiem w walce z alergią jest przede wszystkim konsultacja z lekarzem, który przeprowadzi właściwe rozpoznanie i dobierze odpowiednią terapię lekami. Istotnym jednak jest również zidentyfikowanie źródła problemu i o ile nie leży ono w genetycznych predyspozycjach małego pacjenta do alergii, możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia objawów lub je skutecznie je łagodzić.

Stan skóry można znacząco poprawić stosując odpowiednie środki czystości zwracając szczególną uwagę po jakie kosmetyki sięgamy dla swojego malucha. „Substancje o charakterze emolientów odpowiednio nawilżają i natłuszczają skórę oraz wspomagają przenikanie leków jak i zabezpieczają skórę dziecka przed wnikaniem substancji szkodliwych. Zmniejszają uczucie świądu, pieczenia,  suchości skóry oraz niwelują objawy podrażnienia.   Taka prawidłowa pielęgnacja pozwala nie tylko na zmniejszenie stosowania leków zewnętrznych takich jak steroidy ale również przedłuża okresy remisji choroby. Jest ona tak samo ważna jak samo leczenie”.- prof.dr hab.n.med. Barbara Zegarska Clinica Dermatoestetica Bydgoszcz

Podstawę codziennej domowej pielęgnacji jak i higieny mieszkania powinny stanowić produkty hipoalergiczne, czyli takie, które uczulają mniej. Filozofią marki OnlyBio OnlyEco jest przekonanie, że to natura oferuje najlepsze możliwe składy kosmetyków i środków czystości jednocześnie dbając o zdrowie każdego z nas. 99% naturalnych składników, brak barwników, substancji zapachowych i agresywnych detergentów takich jak SLS-y czy SLES-y to podstawa zdrowej pielęgnacji.

Hipoalergiczna linia OnlyBio przeznaczona dla dzieci z objawami atopowego zapalenia skóry, uczuleniami alergicznymi lub skłonnością do podrażnień to prawdziwe bogactwo naturalnych składników w tym innowacyjnej, myjącej biorafinowanej surfaktyny pochodzącej z rzepaku
i zatrzymujących wilgoć w skórze fitosteroli. W skład hipoalergicznych produktów marki wchodzi delikatna pianka i żel do mycia ciała, płyn do kąpieli i szampon do włosów tworząc kompletną kolekcję kosmetyków łagodzących problemy skórne najmłodszych. Ich szeroka gama pozwala na indywidualne dobranie najlepszej pielęgnacji, która będzie nie tylko efektywna, ale również przyjemna dla malucha.

Prawidłowa higiena ciała maluszka powinna zostać uzupełniona o prawidłowe sprzątanie dziecięcego otoczenia. Tutaj z pomocą przychodzą również hipoalergiczne produkty z linii OnlyEco, które zadbają o czystość dziecięcych ubranek, pościeli i powierzchni, z którymi ma styczność dziecko.

Tak zaplanowana naturalna kosmetyka malucha i czystość domowych wnętrz nie tylko pozwolą na jeszcze skuteczniejszą walkę z alergiami skórnymi, ale zagwarantują również dziecięcy komfort i spokój rodzica.

Seria OnlyBio dla dzieci jest dostępna w Drogeriach Rossmann.