W reakcji na duże zainteresowanie grą Alchemist Simulator, Art Games Studio przygotuje jej pełną wersję również na PC. To pierwszy tytuł tworzony przez stacjonarny zespół deweloperski spółki.

W Alchemist Simulator gracz wciela się w rolę mistycznego Alchemika. W trakcie rozgrywki gracz podejmuje decyzje, których następstwa będą widoczne na etapie dalszego gameplay’u, odkrywa i przygotowuje dawno zapomniane magiczne przepisy, ulepsza swoje laboratorium i staje się najpotężniejszym Alchemikiem wszechczasów.

Premiera pełnej wersji gry zaplanowana została na I kwartał 2020 r. Wydawcą tytułu będzie notowane na NewConnect Ultimate Games S.A.

Celem, jaki sobie postawiliśmy na początku roku, było utworzenie stacjonarnego zespołu deweloperskiego. Udało nam się go zrealizować. Alchemist Simulator to pierwsza gra, która zostanie przygotowana przez ten team. Wpisuje się to w naszą strategię rozwoju liczby zespołów deweloperskich. W drugiej połowie roku będziemy kontynuowali nasze działania operacyjne w zakresie pozyskiwania młodych, uzdolnionych talentów z branży gamedev. Powstaje solidny fundament naszej działalności, co powinno być także interesujące dla inwestorów – mówi Jakub Bąk, CEO Art Games Studio

Art Games Studio zostało założone w lipcu 2017 r. Prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne. Spółka w maju b.r. zadebiutowała na NewConnect.