Wiosną wszyscy mamy więcej energii, spragnieni słońca i ruchu chętnie wyjeżdżamy za miasto lub szukamy okazji do aktywnego spędzania czasu blisko domu. Potrzeba naprawdę niewiele, by przyjemnie spędzić czas.

Weekend na dwóch kółkach
W ostatnich latach jazda na rowerze stała się niezwykle popularna. Nic dziwnego, to sport atrakcyjny i dostępny dla każdego, zarówno regularnie trenującego entuzjasty ruchu, jak i pracownika biurowego okazjonalnie zażywającego sportu. Tempo, długość i stopień trudności trasy zależy tylko od nas i naszej kondycji. No i może jeszcze od możliwości naszych towarzyszy, o czym świetnie wiedzą rodzice odbywający wycieczki z maluchami. Świetnym rozwiązaniem w przypadku dłuższych dystansów jest przyczepka rowerowa, która spełnia również funkcję wózka joggingowego. Zanim się jednak będzie można wybrać na rodzinny rajd rowerowy, dziecko musi przejść przez etap nauki jazdy na rowerze. Warto zacząć od rowerka biegowego. rozwijającego zmysł równowagi. Po takim wstępie nauka jazdy na rowerze dwukołowym będzie o wiele łatwiejsza.
W miastach powstaje coraz więcej bezpiecznych dróg dla rowerów, można wygodnie odbyć rowerowy spacer po najbliższej okolicy, odpocząć w przytulnej kawiarni lub wybrać się na dłuższą wyprawę. Rowerzyści, w zależności od preferencji, mają do wyboru bardzo bogatą ofertę sprzętu – od ekonomicznych modeli po rowery dla profesjonalistów, od eleganckich „holenderek” do jazdy miejskiej po rowery do jazdy wyczynowej. Dużym wzięciem cieszą się modele uniwersalne jak rower górski z przednim amortyzatorem, który dobrze sprawdzi się w mieście, jak i na leśnych ścieżkach.

Piknik
Piknik, jedno słowo i od razu tyle kolorowych obrazów w głowie – koc piknikowy rozłożony na soczyście zielonej trawie, na nim kosz ze smakołykami, obok na grillu pieką się już szaszłyki. Wszystkie niezbędne rzeczy można zabrać w plecaku piknikowym. Czego chcieć więcej? Piknik w malowniczym miejscu, nad wodą czy na łące to sposób na wspaniały odpoczynek i wyciszenie.
Nie musi jednak oznaczać tylko leniuchowania, jeśli będziemy pamiętać o zabraniu sprzętu sportowego: piłki czy badmintona, lub dla bardziej wybrednych: zestawów do gry w krykieta, boccia czy palanta. Czekając na kiełbaskę z grilla na pewno warto się poruszać.
O firmie:
Jula to sieć multimarketów oferująca swoim Klientom unikalny zestaw 13 000 wyselekcjonowanych artykułów do aktywnego spędzania czasu w domu, w ogrodzie oraz w plenerze, a także ułatwiających codzienne czynności. Asortyment sklepów oparty jest w większości o marki własne, które cechuje wysoka – taka, jak w Szwecji – jakość. W Polsce firma posiada 12 multimarketów zlokalizowanych w 11 dużych miastach i zatrudnia ponad 350 osób. Jula to szwedzka firma rodzinna z siedzibą w Skara, założona w 1979 roku przez Larsa-Gӧrana Blanka oraz Karla-Johana Blanka. Pierwszy multimarket w naszym kraju spółka otworzyła w 2011 roku. Jula implementuje na polskim rynku szwedzkie wartości biznesowe: rzetelność, dobór i jakość produktów oraz wysoką jakość obsługi klienta, za którą w Polskim Programie Jakość Obsługi w latach 2014, 2015, 2016 i 2017 otrzymywała tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi”.