Po pierwsze: odpowiednia organizacja przestrzeni

Często zdarza się, że garaż traktujemy jak przydomowy składzik. Chowamy w nim niemal  wszystko –  od ozdób świątecznych po rowery, kosiarki czy grille. Prócz tego musimy w nim jeszcze znaleźć wygodne miejsce do parkowania auta i wykonywania drobnych prac domowo-remontowych. Uff… sporo tego, a przestrzeni niewiele! Jednak i na to są sposoby. Aby swobodnie pomieścić w niewielkim garażu samochód, miejsce do majsterkowania oraz przechowywania, warto urządzić go z pomysłem, czyli funkcjonalnie. Jedną ze ścian garażu najlepiej zagospodarować, tworząc na niej przestronne półki, na których pomieścimy wszystkie przedmioty niezbędne do prac w ogrodzie. W głębi wygodnie będzie umieścić mały stolik warsztatowy, gdzie w razie potrzeby będziemy mogli dokonać niezbędnych, często brudzących prac, których nie chcemy wykonywać w domu. W kącie możemy zaś schować większy sprzęt taki jak np. kosiarka, a po środku oczywiście zostawić miejsce na auto. Proste, prawda? Przede wszystkim jednak, nawet w najlepiej urządzonym garażu, warto regularnie dbać o porządek, gdyż niestarannie odkładane przedmioty szybko „zagracają” wolną przestrzeń, co znacząco wpływa na jej funkcjonalność.

 

Po drugie: gruntowne sprzątanie

Zabierając się do sprzątania powinniśmy zacząć od usunięcia z garażu wszystkich sprzętów, tak aby zyskać swobodę działania. Te nieużywane lub zepsute najlepiej od razu wyrzucić lub oddać – po co mają zagracać przestrzeń? Następnie dobrze będzie zabrać się za wyścieranie kurzu ze wszystkich półek, szafek i schowków. W tym przypadku raczej nie sprawdzą się nasze delikatne domowe środki czystości, gdyż brud może być wyjątkowo uporczywy – wszystko za sprawą grubej warstwy kurzu, spalin samochodowych czy resztek oleju. Najlepiej wyposażyć się w porządną szmatkę oraz dobry płyn czyszczący np. uniwersalny środek czyszczący marki Leifheit, który usuwa brud, tłuszcz i plamy ze wszystkich gładkich i lekko chropowatych powierzchni, dzięki czemu sprawdzi się nawet w bardzo wymagających pomieszczeniach, takich jak garaż.

Kolejnym etapem naszego sprzątania jest dokładne zamiecenie podłogi. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się szczotka, która szybko i skutecznie upora się zarówno z większym, uporczywym brudem, jak i tym całkiem drobnym jak np. piasek. Szczotka Xtra Clean marki Leifheit, dzięki innowacyjnemu włosiu w kształcę litery X zamiata bardzo dokładnie, doskonale radząc sobie właśnie z takiego typu zanieczyszczeniami. Dodatkowo włosie z którego została wykonana szczotka stworzone jest z wytrzymałego, odpornego na wilgoć elastonu, który jest odporny na kwasy, ług, benzynę i olej, więc idealnie nadaje się do warsztatu i garażu.

 

Na błysk!

Na koniec warto jeszcze umyć podłogę. Najlepiej do sprzątania powierzchni zewnętrznych mieć osobnego mopa, by nie przenosić zanieczyszczeń na domowe podłogi, lub choć nakładkę zamienną, którą stosować będziemy wyłącznie na tarasie czy w garażu.  Mop Profi, oprócz nakładek, które można stosować do sprzątania w domu, wyposażony jest w nakładkę outdoor, ze specjalnie wzmocnionych  pasków z wytrzymałych mikrowłókien, które intensywnie czyszczą nawet trudny do usunięcia brud, a do tego świetnie wchłaniają wodę. To wymarzony mop do mycia dużych powierzchni – posiada wygodne wiadro o pojemności 8 l, prasę do wyciskania, a także zintegrowane kółka ułatwiające jego przesuwanie. Do wody warto dodać jeszcze odrobinę płynu czyszczącego Leifheit Power, a nie straszny Ci będzie żaden brud.

 

Pamiętaj, że garaż należy sprzątać regularnie, a dwa razy w roku gruntownie. Dzięki takiemu podejściu zawsze znajdziesz w nim dość miejsca na wszystkie swoje sprzęty ogrodowe, auto i mały warsztat.

 

Więcej na: www.leifheitsklep.pl