Właśnie dlatego okres komunijny to idealny czas, aby zastanowić się nad wyborem telefonu dla dziecka. Ten pierwszy  powinien spełniać kilka wymogów. Zebraliśmy te najważniejsze.

KARTA ZAMIAST ABONAMENTU

To pierwsza rzecz, o której trzeba pomyśleć, jeśli nie chce się płacić wielkich rachunków. Patrząc z przymrużeniem oka gry, które można pobrać na telefon,  w większości nie są darmowe. Telefon na kartę pozwoli też nauczyć dziecko planowania wydatków.

STOSUNEK CENY DO JAKOŚCI

Pierwszy telefon dziecka nie powinien być drogi. Upadki, zachlapania, piasek – smart fony z najwyższej półki mogą tego nie przeżyć. Poza tym, dzieci szybko się nudzą, a z tańszym telefonem łatwiej będzie się rozstać , kiedy przyjdzie czas wymiany na inny model. Wybierając pierwszy smartfon dla dziecka warto sprawdzić, czy jest on wyposażony we wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania. Na rynku jest już kilka telefonów w dobrej cenie, które jakością nie odstają od tych, za które musielibyśmy zapłacić czterocyfrowe sumy.

ŁATWY  DOSTĘP DO APLIKACJI

Tutaj najważniejszy jest prosty w obsłudze system operacyjny, szybki procesor zapewniający płynną pracę urządzenia, a także wbudowana pamięć. To wszystko pozwoli na zapisanie w telefonie notatek, korzystanie z mediów społecznościowych, a także kolekcjonowanie gier. Telefon powinien zapewniać dostęp do Internetu poprzez sieć 3Gi WiFi oraz łączyć się z innymi urządzeniami elektronicznymi poprzez Bluetooth.

DOBRY APARAT

Wbrew pozorom to jeden z ważniejszych dodatków, jeśli mówimy o telefonie dla dziecka. Szczególnie w czasach, gdzie największą popularnością cieszą się tak zwane „selfie”. Aparat i kamera w telefonie dają też możliwość prowadzenia wideorozmów, nie mówiąc już o robieniu zdjęć na przykład z wakacji.

CIEKAWY DESIGN

Telefon jest gadżetem i dobrze byłoby, gdyby wyróżniał się na tle innych. Jest kolorowy? Tym lepiej! Oczywiście można go dodatkowo spersonalizować  korzystając ze specjalnych etui , skórek czy case’ów. Wszystko zależy od wyobraźni Waszej i dziecka!

Przykładem telefonu, który spełnia wszystkie te punkty jest na przykład TELEFUNKEN Sierra. Ten nieduży i poręczny smartfon wyposażony jest w wyświetlacz o rzadko spotykanej obecnie na rynku przekątnej 4 cali, z łatwością zmieści się więc w kieszeni. Do tego dostępny jest w 4 różnych kolorach!  Gdzie można go kupić? TELEFUNKEN Sierra  jest dostępny w ofercie Media Markt i kosztuje tylko 199 złotych!

 

TELEFUNKEN to niemiecka marka, która na polskim rynku pojawiła się już w latach 30-tych ubiegłego wieku z ofertą odbiorników radiowych. Produkty niemieckiej marki wróciły do Polski cztery lata temu. Obecna oferta na rynku polskim obejmuje przede wszystkim smartfony i telefony GSM, telewizory LED, sprzęt audio dla domu i do samochodu, akcesoria hi-fi, sprzęt AGD jak również oświetlenie LED. Wszystkie urządzenia cechuje niemiecka precyzja wykonania oraz niezawodność, zaś jakość oferowanych produktów potwierdzają niezależne testy prasy branżowej przeprowadzane na największych rynkach Europy – czyli w Niemczech i Francji.

 

SPECYFIKACJA:

  • Dwurdzeniowy procesor 1.3 GHz
  • Wyraźny wyświetlacz o przekątnej 4″
  • 4 GB pamięci wewnętrznej
  • Możliwość rozszerzenia pamięci o kartę microSD o pojemności do 32 GB
  • Aparat z matrycą 5 MPix
  • Funkcja Dual SIM
  • Moduł GPS
  • Technologia 3G oraz Wi-Fi 802.11b/g/n
  • System Android 4.4