Radisson Blu ogłasza współpracę z “Just a Drop”, międzynarodową organizacją dobroczynną działającą na rzecz dostępu do wody.

Hotele Radisson Blu na całym świecie świętują partnerstwo trzema dniami działalności, począwszy od Dnia Ziemi, w środę 22 kwietnia.

Aby zwrócić uwagę na problem dostępu milionów ludzi do wody pitnej, hotele Radisson Blu w dniach 22 – 24 kwietnia zorganizują na całym świecie Marsze dla Wody.  Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na cel organizacji dobroczynnej „Just a Drop”.

Począwszy od Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia, hotele Radisson Blu przez trzy dni będą zapraszać gości, by przemaszerowali około dziesięciu metrów niosąc kanistry wypełnione wodą. To działanie zilustruje codzienne zmagania z brakiem dostępu do wody pitnej milionów ludzi na całym świecie. Za każde 100 metrów marszu, Radisson Blu przekaże w ramach fundacji „Just a Drop” fundusze, które zapewnią dostęp do czystej wody pitnej jednemu dziecku.

Radisson Blu szacuje, że dzięki tym wydarzeniom zapewni ponad 280 dzieciom dostęp do wody pitnej.

Marsze dla Wody odbywają się aby świętować nowe światowe partnerstwo z „Just a Drop”, a także przygotować uruchomienie „Blu Planet” (27 kwietnia) – całkowicie nowy punkt widzenia na ochronę i troskę o globalne zasoby wody. Program „Blu Planet” ma na celu dostarczanie czystej wody pitnej do 12 000 dzieci rocznie poprzez partnerstwo z „Just a Drop”.

“Z dumą inicjujemy globalny projekt na rzecz wsparcia społeczności, które cierpią z powodu braku czystej wody pitnej i mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie nasi goście i pracownicy dowiedzą się z jakimi problemami zmagają się miliony ludzi na całym świecie w poszukiwaniu wody zdatnej do użycia. Mamy nadzieję, że współpraca z „Just a Drop” przyczyni się do rozwoju wspólnej inicjatywy na rzecz odpowiedzialnej i zrównoważonej gospodarki wodnej oraz pomoże ratować te zanikające zasoby” – mówi Inge Huijbrechts, Wiceprezes ds. Odpowiedzialnego Biznesu.

Lokalizacje na świecie

Marsze dla Wody odbędą się w następujących hotelach:

 

Radisson Blu Elizabete Hotel, Ryga

Radisson Blu Hotel, Kijów

Radisson Blu Belorusskaya Hotel, Moskwa

Radisson Blu Hotel, Amsterdam

Radisson Blu Hotel, London Stansted Airport

Radisson Blu Waterfront Hotel, Sztokholm

Radisson Blu Scandinavia Hotel, Kopenhaga

Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo

Radisson Blu Hotel, Dubai Deira Creek

Radisson Blu Hotel, Frankfurt

Radisson Blu Bosphorus Hotel, Istambuł

Radisson Blu Hotel Waterfront, Kapsztad

Radisson Blu Aqua Hotel, Chicago

Radisson Blu Mall of America

Radisson Blu Minneapolis Downtown

Radisson Blu Warwick Hotel, Filadelfia

Radisson Blu Hotel, Pekin

Carlson Rezidor Head Offices in Minneapolis, Bruksela & Singapur