Kultura saunowania, czyli co?
Choć sauny są dobrze znane, a wiele osób chętnie z nich korzysta, np. podczas wizyty na basenie albo w SPA, to w praktyce poprawna kultura saunowania nie jest powszechna. Wybranie się na noc saunową jest więc doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na ten temat. Dzięki poprawnemu saunowaniu , będzie można czerpać więcej korzyści z odwiedzania sauny, a także spędzać w niej czas bardziej komfortowo.
Noce saunowe, nazywane również nocnym saunowaniem, to kilka godzin spędzonych w strefie SPA & Wellness, np. w ramach oferty Studio Sante: https://www.studiosante.pl/project/nocne-saunowanie/. To doskonała okazja do tego, aby w pełni się zrelaksować. Zasady, które obowiązują w takich miejscach, są niezwykle ważne i dotyczą:
1. zachowania odpowiedniej higieny i kultury osobistej, np. umycia ciała pod prysznicem przed skorzystaniem z sauny, wchodzenia do sauny fińskiej nago lub w ręczniku (nie: w kostiumie kąpielowym), powstrzymywania się od prowadzenia głośnych rozmów, aby pozwolić innym na całkowity relaks;
2. odpowiedniego korzystania z sauny, które powinno polegać na 3-4 cyklach, składających się z 3 faz: nagrzewania, chłodzenia, odpoczynku;
3. zachowania zdrowia, ponieważ z sauny można korzystać tylko wtedy, gdy nie ma do tego medycznych przeciwwskazań, a w trakcie saunowania konieczne jest uzupełnianie płynów ;
4. umiejętnego relaksowania się – bez pośpiechu, w ciszy i w oparciu o regularne korzystanie z sauny.
Tego wszystkiego można się nauczyć podczas nocy saunowych, które są organizowane przez renomowane uzdrowiska, SPA oraz centra odnowy biologicznej.
Saunowanie w Studio Sante
Wybierając się na nocne sanowanie do Studia Sante, można spodziewać się wielu atrakcji. Do dyspozycji gości jest bowiem nie tylko bogata strefa saun, ale też basen rekreacyjny z wodą strukturyzowaną, jacuzzi z solą himalajską i magnezem, jacuzzi z wodą krzemionkową, strefa bezpiecznego opalania Słoneczna łąka, odmładzające skórę lampy kolagenowe, grota solna, łaźnia parowa, złota wypoczywalnia Goldarium, , a także Bistro Sante oferujące pyszne dania, regenerujące przekąski i oczyszczające napoje.
Na tych, którzy z niecierpliwością myślą o saunowaniu, czekają: unikat – japońska sauna skalna Ganbanyoku, sauna fińska, biosauna, łaźnia parowa i strefa schładzania. A wszystko po to, aby móc poddać się detoksykacji organizmu i nabyć niezwykle ważnej dla zdrowia umiejętności relaksowania się.
Studio Sante to miejsce, w którym można skorzystać z chwili tylko dla siebie również w inny sposób, niż saunowanie. Do dyspozycji gości są: masaże (w tym: masaże orientalne), zabiegi na twarz, zabiegi na ciało, rytuały wellness, zajęcia sportowe: aquacycling, aqua aerobic, pływanie, a nawet zabiegi medycyny estetycznej. Pełna oferta znajduje się na: https://www.studiosante.pl/.
Artykuł sponsorowany
29 listopada 2018 o 01:04
avian2323 napisał:Uwielbiam sauny w sante, uzależniłem się od nich, do tego super mają tę kapsułę floatingową. Teraz wybieram się na to ganbankyou, bo podobno można pozbyć się tłuszczyku trochę 😀
30 listopada 2018 o 14:49
kiki napisał:U nich to chyba najfajniejsze sa te masaże gorącym kamieniem:) A jak chcesz trochę zrzucić to polecam aquacycling u nich. Jak trochę popedałujesz, to potem sauna, masaż i basenik;)
2 grudnia 2018 o 13:39
pola napisał:No to chyba muszę się przejść. Póki co byłam raz, ale to w dzień na masażu i potem pomoczyć się w basenie trochę.