Jak dobrać zegarek męski?

Zegarek w dzisiejszych czasach to ważny element ubioru. To dodatek, który jest zarazem dyskretny, ale zauważony przyciąga wzrok i doskonale uzupełnia stylizację. Dobrze dobrany zegarek również może wiele powiedzieć o osobie, która go nosi. Zegarki podkreślają gust właściciela, także jego styl życia. Właśnie dlatego czasomierze należy przede wszystkim dobrać do innych elementów ubioru, które razem tworzą spójny styl i wizerunek.

Jak dobrać zegarek do nadgarstka?

Zanim kupisz zegarek, najpierw przyjrzyj się swoim nadgarstkom. W dużej mierze to, jak dobierzesz rozmiar zegarka, będzie miało wpływ na jego odbiór przez otoczenie. Istnieje zasada, która mówi, że do mniejszych nadgarstków i przedramion powinno się dobrać zegarek o mniejszej tarczy. Należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na sam nadgarstek, ale także na fragment przedramienia, ponieważ w dużej mierze to od tych dwóch części ciała zależy, jaki zegarek będzie się najlepiej prezentował. Do szczupłej ręki poleca się wybrać zegarki z mniejszą kopertą (do 35 mm, czasem 40, w zależności od ręki), a do bardziej masywnej – większe, powyżej 40 mm. Obecnie wiele firm prowadzi sprzedaż tych samych zegarków, ale o różnych wielkościach kopert.

Jeżeli chodzi o dobór zegarka, to zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, sprawdza się ta sama zasada – mówi ekspert z serwisu fabrykazegarków.plIm mniejsza ręka, tym powinniśmy wybierać mniejszą tarczę zegara i analogicznie, im większe przedramię i nadgarstek, tym tarcza powinna być większa. Dzięki temu zegarek stworzy spójną całość i nie będzie przesadnie zwracał na siebie uwagi.

Jak dobrać pasek do zegarka?

Jeżeli w Twojej szafie dominują klasyczne stroje, a podobają Ci się zegarki ze skórzanymi paskami, to powinieneś dobrać jego kolor do pozostałych skórzanych elementów Twojego ubioru. Mogą to być buty lub pasek. Z kolei jeżeli wolisz zegarki z metalową bransoletą, to postaraj się go dobrać do metalowych detali, które nosisz (np. sprzączka paska czy spinki mankietów).

Jak dobrać zegarek do garnituru?

Zegarki bardziej eleganckie, których nie będziesz nosił na co dzień, nadal powinieneś dobrać do swojego wyjściowego stroju. Jeżeli chodzi o pasek, stosuj tę samą zasadę, co przy standardowym doborze zegarka – skórzany pasek dopasuj do skórzanych elementów ubioru, a metalowy – do metalowych. Możesz również postawić na klasykę (sprawdzi się wyłącznie w przypadku, gdy nosisz garnitury w klasycznych krojach i kolorach), czyli czarny skórzany pasek lub srebrną metalową bransoletę.

Jak dobrać zegarek damski?

Jeżeli chodzi o damskie zegarki, to zasada doboru tarczy do nadgarstka jest taka sama, co u mężczyzn. Damskie zegarki zwykle mają mniejsze tarcze i są smuklejsze niż zegarki męskie – wynika to z tego, że większość kobiet ma raczej szczupłe przedramiona i nadgarstki. Problem zwykle pojawia się w momencie, w którym chce się dopasować zegarek do biżuterii. Jak dobrać bransoletkę do zegarka, żeby wszystkie elementy ubioru do siebie pasowały i nie przytłaczały siebie nawzajem?

Jeżeli chodzi o bransoletki i zegarki, to sprawdza się tutaj zasada „mniej znaczy więcej”. Dlatego jeżeli chcesz założyć zegarek o grubej kopercie, postaw raczej na jedną bransoletkę na cienkim łańcuszku. Możesz do tego dobrać pasujące kolczyki, ale powinny one być raczej drobne. Nie przesadzaj z pierścionkami – postaw na minimalizm, a wtedy Twoje dłonie na pewno będą błyszczeć.

Zegarek potrafi doskonale podkreślić styl osoby, która go nosi. Jest tylko jedna zasada – musi on pasować do reszty ubioru i razem stanowić całość. Zbyt duży zegarek będzie wyglądał topornie na drobnej ręce, a zbyt mały – przesadnie powiększał dłonie. Dodatkowo jeżeli nosisz skórzane brązowe buty i pasek, to zegarek ze skórzanym paskiem w czarnym kolorze nie będzie pasował do całości. Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na szczegóły, dzięki temu można stworzyć naprawdę piękne, pasujące do siebie stylizacje.