Nauka w szkolnych i przedszkolnych murach wcale nie musi kojarzyć się uczniom z przykrym obowiązkiem i ponurym otoczeniem. Wnętrza, w których maluchy i nastolatki spędzają każdego dnia co najmniej kilka godzin, mogą być miejscem przyjaznym – kolorowym i radosnym. Jak je zaaranżować? I po jakie materiały sięgnąć, by zapewniały dzieciom bezpieczeństwo i higienę?
Czysto jak… w przedszkolu?
W przedszkolnych pomieszczeniach dzieci nie tylko bawią się i uczą. Nierzadko tam ćwiczą i spożywają posiłki – czystość ma więc znaczenie podstawowe. To nie tylko kwestia estetyki, ale bezpieczeństwa i ich zdrowia. Dlatego podłogi, ściany, elementy zabudowy i meble muszą być wykonane z materiałów posiadających atesty higieniczne lub świadectwa jakości zdrowotnej. Wymogi te spełniają laminaty HPL i blaty laminowane Pfleiderer. Szeroka gama tych produktów może być pokryta antybakteryjną powłoką MicroPlus, która doskonale sprawdza się zwłaszcza w miejscach wyjątkowo narażonych na obecność bakterii – na przykład na przedszkolnych stolikach lub w kącikach zabaw. Jak pokazują badania, w porównaniu z innymi materiałami, powłoka MicroPlus ma ogromną skuteczność antybakteryjną! W ciągu 24 godzin redukuje liczbę bakterii o ponad 99%.
Dodatkowo laminaty HPL umożliwiają tworzenie mebli o obłych, zaokrąglonych kształtach, które są o wiele bezpieczniejsze, niż tradycyjne formy z ostrymi krawędziami. Oferują również wyjątkowe parametry funkcjonalne: są wytrzymałe na działanie detergentów, wilgoci i promieni słonecznych, a nawet drobne uszkodzenia mechaniczne jak np. zarysowania, o które w przedszkolu czy szkole przecież nietrudno.
Trwałość nade wszystko
Znaczna część mebli szkolnych to stoły i ławki, które muszą być trwałe i estetyczne zarazem. Pfleiderer poleca do ich produkcji laminaty HPL i, będące ekonomiczną alternatywą, płyty laminowane dostępne w wielu przyjaznych dekorach. Wśród nich znajdują się wzory inspirowane drewnem, które znakomicie odnajdują się we wszystkich wnętrzach wnosząc do nich atmosferę przytulności. Ich ofertę uzupełniają dekory jednobarwne – utrzymane w żywych, radosnych kolorach. Wprowadzają one do wnętrza powiew świeżości i z pewnością zyskają aprobatę najmłodszych.
Oferta Pfleiderer obejmuje również produkty dedykowane stricte do wnętrz szkolnych. Na uwagę zasługuje zwłaszcza HPL Magnet. Laminat ten, podobnie jak tradycyjna szkolna tablica, pozwala na rysowanie i pisanie kredą. Z tą różnicą, że za jego pomocą można wykorzystać np. całą przestrzeń ściany i stworzyć niezwykle ciekawą aranżację – idealną do nauki i zabawy. Poza tym, w odróżnieniu od tablic, HPL Magnet jest znacznie bardziej wytrzymały i nie pociąga za sobą ryzyka upadku czy zerwania przez łobuzujące maluchy.