Do aptek i sklepów medycznych wchodzi właśnie gama supernowoczesnych urządzeń Veroval®, umożliwiających wygodny i precyzyjny samodzielny pomiar ciśnienia krwi i tętna, wykonanie EKG, kontrolę wagi i składu ciała oraz monitoring aktywności fizycznej. Dane zebrane z ich pomocą można analizować, drukować i udostępniać poprzez e-mail lub online z pomocą elektronicznej platformy medi.connect.

 

Ciśnieniomierze: naramienny i nadgarstkowy, mobilne EKG, waga z funkcją analizy składu ciała oraz inteligentna opaska do pomiaru aktywności fizycznej powstały głównie z myślą o profilaktyce, diagnostyce i leczeniu przewlekłych chorób cywilizacyjnych takich jak nadciśnienie, choroby układu krążenia czy cukrzyca, ale doskonale odpowiadają także na potrzeby osób pragnących w sposób odpowiedzialny dbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

 

Nowe technologie w służbie zdrowiu

Ciśnieniomierze z linii Veroval® są proste i intuicyjne w obsłudze, charakteryzują się atrakcyjnym wzornictwem i wysoką jakością. Funkcja kontroli prawidłowego założenia mankietu ułatwia poprawny pomiar, duży wyświetlacz – odczyt wyników, zaś zastosowany system sygnalizacji świetlnej – ich samodzielną interpretację. Urządzenia posiadają także funkcję identyfikacji i sygnalizacji zaburzeń rytmu serca.

Przenośny aparat EKG przeznaczony jest do profilaktyki udarów; umożliwia wykrycie migotania przedsionków w trakcie pomiaru ciśnienia i  jego zapisanie w postaci elektrokardiogramu w czasie 30 sekund. Tak pozyskane dane pozwalają pacjentowi stwierdzić występowanie zaburzeń pracy serca, a lekarzowi – wyciągnąć wstępne wnioski odnośnie do ryzyka wystąpienia udaru, by w razie potrzeby zlecić dalszą diagnostykę i wdrożyć odpowiednią terapię.

Wszystkie ciśnieniomierze Veroval® zostały przebadane klinicznie i są rekomendowane do użytku klinicznego i domowego. Dokładność pomiaru potwierdzają znaki jakości Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego oraz Niemieckiej Ligi Nadciśnienia Tętniczego. Partnerem koncepcji Veroval® jest Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej.

Veroval® waga z funkcją analizy składu ciała umożliwia uzyskanie informacji na temat masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, masy kostnej i zawartości wody w organizmie. Automatycznie oblicza zapotrzebowanie kaloryczne oraz masę ciała odpowiednią dla wzrostu, wieku i płci, wspierając proces odchudzania.

Inteligentna opaska do pomiaru aktywności fizycznej Veroval® pozwala na monitorowanie kluczowych parametrów dotyczących treningu (czas, tempo, odległość) i funkcjonowania organizmu podczas wysiłku (tętno). Jest to istotne nie tylko dla osób, które podejmują aktywność w ramach profilaktyki lub leczenia chorób serca, a także dla wszystkich tych, którzy chcę trenować w sposób systematyczny i nieobciążający serca.

 

Inteligentna integracja danych

Każde z urządzeń wyposażone jest w kabel USB lub adapter USB-Bluetooth®,  umożliwiający przeniesienie danych na komputer. Bezpłatne oprogramowanie Veroval® medi.connect pozwala na zebranie danych z jednego, dwóch lub kilku urządzeń Veroval®, ich nałożenie na siebie i porównanie, wygenerowanie wykresów i statystyk, a także wydruk i udostępnienie danych lekarzowi poprzez e-mail lub on-line. Z platformy można korzystać pobierając oprogramowanie na komputer osobisty lub rejestrując się w bezpiecznej aplikacji internetowej. Dzięki medi.connect pacjenci nie muszą prowadzić dzienniczków i mają łatwy dostęp do całej historii pomiarów. Nie musza się też obawiać o swoje dane: marka Veroval® zapewia wysokie międzynarodowe standardy ich ochrony.

 

PAUL HARTMANN AG to wiodący międzynarodowy dostawca wyrobów medycznych i produktów ochrony zdrowia. Niegdyś pionier w zakresie produkcji nowatorskich i przełomowych materiałów opatrunkowych, obecnie rozszerza swoje portfolio w zakresie leczenia ran, produktów dla osób z problemem nietrzymania moczu, jak również w obszarze zapobiegania zakażeniom, terapii kompresyjnej i produktów przeznaczonych do pierwszej pomocy.

 

Więcej informacji na temat nowoczesnych metody ochrony zdrowia przy użyciu urządzeń, testów i aplikacji Veroval® można znaleźć na stronie internetowej www.veroval.info.