Celem McCormick Polska jest propagowanie zdrowego trybu życia, racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej. Jako ekspert w przyprawianiu potraw z grilla, firma włącza się w organizację imprez biegowych, chcąc pokazać, że zdrowe odżywianie nie oznacza pożegnania ze smakiem. To także sposób na realizację globalnej misji McCormick, mówiącej o „ocalaniu świata od nudnego jedzenia”.

McCormick od lat stara się inspirować konsumentów do podejmowania wyborów korzystnych dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jako światowy lider na rynku produktów smakowych wiemy, jak sprawić, by konsumenci czerpali przyjemność ze smacznego jedzenia, trzymając się jednocześnie zaleceń związanych ze zdrowym odżywianiempowiedziała Iwona German, Head of Marketing McCormick Polska. –  Z tych powodów postanowiliśmy wesprzeć imprezy biegowe i zorganizować Strefy Grill dla kibiców oraz uczestników biegów. Posiłek regeneracyjny jest niezwykle istotnym elementem podczas zawodów biegowych. Zadbamy o to, aby każdy uczestnik biegu oraz kibic, po ukończonej trasie lub pełnym werwy dopingowaniu zawodników, mógł odzyskać pełnię siłdodała Iwona German.

Strefa Grill będzie otwarta zarówno dla uczestników biegów (voucher otrzymywany przy rejestracji),
a także dla kibiców (odpłatnie). Kucharze i eksperci współpracujący z marką KAMIS zapewniają,
że grillowe menu zostanie przygotowane w taki sposób, aby zaspokoiło oczekiwania obu tych grup. Dodatkowo, każdy uczestnik biegów otrzyma próbki produktów KAMIS, m.in. przypraw grillowych.

Kalendarium biegów:

  • 15 maja – I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II. Jego uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 km urokliwymi ulicami Kazimierza Dolnego. W roli pilota, który poprowadzi grupę zawodników, wystąpi Krzysztof Cugowski – lider zespołu Budka Suflera.
  • 25 czerwca – II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego. Dystans do przebiegnięcia to ponownie 10 km.
  • 28 sierpnia – I Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Bieg na dystansie 10 km. będzie hołdem złożonym wybitnemu skierniewickiemu pedagogowi i trenerowi lekkiej atletyki.

 

# # #

O McCormick & Company, Incorporated

 

McCormick & Company, Incorporated to globalny lider branży przypraw z rocznym obrotem
w wysokości 4,3 mld USD. Firma prowadzi działalność związaną z produkcją i dystrybucją przypraw, mieszanek ziołowych, dodatków smakowych i innych produktów dla branży spożywczej – sklepów detalicznych, producentów żywności i przedsiębiorstw gastronomicznych – w ponad 140 krajach
i terytoriach. Od dnia założenia przedsiębiorstwa w 1889 roku w Baltimore w stanie Maryland przez Willoughbiego M. McCormicka firma wykazuje silne przywiązanie do idei szacunku dla lokalnych społeczności i ochrony przyrody. Wcielane przez lata wartości etycznego działania, pracy zespołowej, wydajności, innowacyjności oraz troski o pracowników stały się fundamentem silnej globalnej pozycji i pozytywnego oddziaływania na środowisko, społeczność oraz pracowników. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mccormickcorporation.com

 

O McCormick Polska

Firma jest obecna w Polsce od 2011 roku. Jej główna siedziba znajduje się w Stefanowie. McCormick Polska zatrudnia 800 osób. Firma jest krajowym liderem w ilości sprzedaży na rynku przypraw i musztard, które oferuje pod markami KAMIS i Galeo.

McCormick Polska jest wieloletnim partnerem Banków Żywności. W zeszłym roku rozpoczęto realizację programu „Kulinarnie mocni”, w ramach którego edukuje na temat doboru odpowiednich przypraw i ziół dla wydobycia oraz podkreślenia głębi smaku potraw złożonych z podstawowych składników. W kwietniu 2013 firma została wyróżniona nagrodą im. Jacka Kuronia przyznawaną przez Federację Polskich Banków Żywności, jako „Darczyńca roku 2012”.

 

 

#  #  #

 

Kontakt dla mediów:

 

Beata Sadowska

Hill + Knowlton Strategies

+48 22 536 38 00

+48 609 140 205

e-mail: Beata.Sadowska@hkstrategies.com