W 2016 roku Ray-Ban wprowadza nową wiosenno-letnią kolekcję, która będzie kontynuacją legendarnego stylu marki — niepowtarzalnychkształtów Ray-Ban — całkowicie nowych klasycznych oraz wyróżniających się okrągłych i inspirowanych stylem retro projektów.
Całkowicie nową ikoną kolekcji SS16 będzie Ray-Ban Clubround — inspirowana klasycznymi kształtami Ray-Ban Clubmaster i Ray-Ban Round. Stworzony dla nowoczesnych intelektualistów kochających unikalną tożsamość profili markowych, ten nowy kształt łączy w sobie autentyczny design Ray-Ban i klasyczny styl, aby stworzyć nowoczesny wygląd.
Marka ta odświeża również oryginalny kształt Ray-Ban Gatsby z lat 80., ponownie definiując wyróżniający się intelektualny design i  styl retro nowych okularów phantos o nowoczesnym wykończeniu, wnoszącym klasykę do współczesności.
Dopełnieniem są nowe okrągłe okulary korekcyjne z oprawkami z gumowanego nylonu i wyróżniającą się metalową konstrukcją Erika, o  wykończeniu nadającym blasku świeżemu i młodemu stylowi.