Nie odkładaj zmywania na później

 

To podstawa. Piętrząca się i zasychająca sterta brudnych naczyń w zlewie to nie tylko idealne środowisko dla wszelkich zarazków, ale i niezawodny sposób na… zniechęcenie cię do zmywania! Zmywaj na bieżąco i ciesz się kuchenną czystością. A żeby zmywanie było łatwiejsze…

 

Przygotuj odpowiednio naczynia

Przede wszystkim wyrzuć resztki do kosza. Nie chcesz przecież mocować się z odpływem zatkanym przez oślizgłe odpadki. Jeśli zabrudzenia zdążyły już zaschnąć, przed wyjściem do pracy zalej naczynia ciepłą wodą. Nie uwierzysz, jak łatwo będzie je później zmyć!

 

Zmywanie wstępne

Nawet jeśli korzystasz z genialnego wynalazku Josephine Cochrane, czyli zmywarki, nie rezygnuj ze zmywania wstępnego. Odpowiednie przygotowanie naczyń dla automatu sprawi, że zmywarka będzie działała bez zarzutu, a efekt mycia będzie olśniewający. Ciekawostka: Amerykanka opatentowała swój wynalazek już w 1886 roku, a do prac nad nim skłoniła ją troska o rzadką porcelanę, którą służba zwykła niszczyć podczas zmywania.

 

Dobry sprzęt

Zadbaj o swoje dłonie i paznokcie. W tym celu możesz używać rękawiczek jednorazowych albo innowacyjnego urządzenia, które właśnie pojawiło się na rynku.

Dishmatic od Jana Niezbędnego, eksperta w dziedzinie zmywania, to zmywak z uchwytem, który ochroni twoje dłonie przed nadmiernym kontaktem z brudnymi naczyniami, wodą, a nawet gąbką! Ale to nie jedyna zaleta tego wyjątkowego produktu. Odpowiednie nachylenie zmywaka na uchwycie ułatwia mycie głębokich naczyń lub tych o nietypowych kształtach. Ponadto zmywak został wyposażony w dozownik płynu do mycia naczyń, który odpowiednio nawilża gąbkę, więc nie musisz martwić się o jego dawkowanie. Dzięki temu, używając Dishmatic, skutecznie ograniczasz zużycie płynu i tym samym nie tylko zostajesz gospodarną panią domu, ale również dbasz o środowisko naturalne.

Gąbki – uniwersalne i do delikatnych powierzchni – można łatwo wymieniać zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem. Dishmatic to niezbędny pomocnik w kuchni, który w prosty sposób sprawi, że zmywanie będzie… przyjemniejsze!

 

 

 

 

Jan Niezbędny, Zmywak kuchenny Dishmatic, cena ok. 8,00 zł

Jan Niezbędny, Wymienne wkłady uniwersalne Dishmatic, 3 szt., cena ok. 8,00 zł

Jan Niezbędny, Wkłady do delikatnych powierzchni Dishmatic, 3 szt., cena ok. 8,00 zł