Ciemny lub czarny blat w kuchni to z pewnością rozwiązanie dla odważnych. Dla tych, którzy nie obawiają się przełamywania konwenansów i chętnie sięgają po niebanalne wzornictwo. Którzy nie cofną się przed dość trudną zabawą wyrazistymi kolorami i chętnie nimi pożonglują.
Oferta ciemnych blatów kuchennych – wzorów utrzymanych w szarościach, grafitach, a nawet czerni, dotychczas nie mogła się równać palecie rysunków drewnopodobnych, mineralnych czy jednobarwnych utrzymanych w zdecydowanie jaśniejszych tonach. Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, Pfleiderer wprowadził właśnie do kolekcji dekorów blatowych dwa zupełnie nowe, ciemne wzory.
Betonowy look
Tivoli R6244 CT i Rabac R6234 FG, bo o nich mowa, to rysunki nieco przypominające beton, jaki znamy z cieszących się olbrzymim zainteresowaniem dekorów zaprojektowanych przez Oskara Ziętę – Raw Concrete Graphite i Smooth Concrete Graphite. Jednocześnie wzory te kojarzą się z urokiem i niepowtarzalnością naturalnych skał. Oba zostały utrzymane w głębokiej, szarej kolorystyce, ale na tym ich podobieństwa w zasadzie się kończą. Tivoli jest niepokorny – chropowaty, niejednorodny, niezwykle surowy w wyrazie. Rabac zaś to wzór znacznie łagodniejszy i miększy – przedstawiony jakby za delikatną mgłą – płynny i subtelny.
Oba dekory pozwalają na stworzenie niezwykle zaskakujących aranżacji. Zadziwić może ich plastyczność i łatwość zestawiania z dekorami drewnopodobnymi i jednobarwnymi. Ciemna szarość znakomicie wygląda obok niemal wszystkich rysunków drewna – najmodniejszych rustykalnych dębów i eleganckich orzechów, jak również subtelnej jasnej daglezji, brzozy czy klonu. Oryginalność i bogactwo detali industrialnego blatu doskonale uwypuklają (a nawet definiują na nowo) kolory – wszelkie odcienie błękitu i zieleni, żółcie i oranże, a także oczywiście wszelkie odcienie bieli. Co ważne w każdym z tych duetów, Tivoli i Rabac zyskują nowe oblicze.
Elegancja w czystej postaci
Tym, którzy cenią sobie naturalny urok kamieni i skał, Pfleiderer proponuje Marmur Nero F8997 HG. Obok tego czarnego blatu nie sposób przejść obojętnie. Jego lśniąca powierzchnia jest usiana drobnymi, nieregularnie rozłożonymi żyłkami, które – na zasadzie kontrastu – czynią tło jeszcze bardziej wyrazistym.
Marmur Nero to idealna propozycja do kuchni ze wszech miar stylowych i eleganckich. Doskonale odnajdzie się też we wnętrzu glamour. Najkorzystniej połączyć go w klasyczny duet z bielą (na przykład frontów i elementów dekoracyjnych), ale równie dobrze poradzi sobie z dodatkami stalowymi i szklanymi.