Inwestycja w wieruszowskiej fabryce Pfleiderera rozpoczęła się na przełomie kwietnia i maja 2015 roku. Jej realizacja trwała prawie rok (start produkcji w marcu 2016 roku) i kosztowała około 15 mln zł. Nowoczesna linia do oklejania, która powstała w wyniku modernizacji, pozwala na elastyczną produkcję elementów płaskich o różnych wymiarach i parametrach.
Zastosowana technologia wykorzystywana jest przede wszystkim do produkcji blatów kuchennych Pfleiderer. Umożliwia doklejenie wstawki z płyty HDF do bocznej krawędzi w profilach C i E, co z kolei pozwala podwyższyć jakość i wytrzymałość całego blatu, a także osiągnąć dotychczas niespotykaną gładkość.
Produkowane w nowej linii blaty, od marca będą miały inne wymiary – produkty dostępne będą w długościach 2.050, 3.050 oraz standardowo 4.100, a na indywidualne zapytania mamy możliwość realizacji blatów w długościach od 2.000 do 4.300 mm i grubościach 18- 40 mm (dotychczas 28 – 38 mm). Ponadto od lipca bieżącego roku, wprowadzona zostanie możliwość indywidualnego pakowania blatów folią termokurczliwą.
– Elastyczność naszej oferty, która jest możliwa dzięki zastosowanej w Wieruszowie nowej technologii, pozwoli nam jeszcze bardziej dostosować produkty Pfleiderer do potrzeb naszych klientów. Wiemy, że coraz częściej szukają oni produktów niestandardowych, skrojonych na ich miarę. Chcemy spełnić ich oczekiwania. – wyjaśnia Malwina Rostalska, Product Manager z Pfleiderer.
Jak zagospodarować przestrzeń między szafkami?
Oprócz blatów, inwestycja w Wieruszowie umożliwi produkcję drewnopochodnych elementów do zabudowy przestrzeni międzyszafkowej, pozwalających na kompleksowe wyposażenie i zaaranżowanie kuchennego wnętrza. Budowę ścianek przyblatowych oparto na płytach P2, oklejonych obustronnie CPL.
Ścianki, o grubości 8 mm, to idealna alternatywa dla tafli szkła, czy płytek ceramicznych stosowanych najczęściej dotychczas w kuchniach. Ich oferta kolorystyczna jest komplementarna w 100% z ofertą blatów Pfleiderer (łącznie ponad 80 rożnych dekorów drewnopodobnych, mineralnych i jednobarwnych), co pozwala na stworzenie spójnej, ciekawej wizualnie aranżacji. Ścianki dostępne są w formatach 4.100 x 600 mm, są odporne na działanie wilgoci, wysokiej temperatury, detergentów, a przede wszystkim łatwo utrzymać je w czystości.
Jak wykonać niepowtarzalną aranżację pomieszczeń z użyciem HPL?
Ofertę Pfleiderer uzupełniają elementy płaskie – duże płyty w formatach 4.100 x 1.285 mm i grubościach: 8, 10, 16, 18 mm. Pozwalają one na tworzenie atrakcyjnych okładzin ściennych, które idealnie sprawdzą się między innymi w intensywnie użytkowanych obiektach publicznych – hotelach, restauracjach, sklepach, uczelniach itp.
Płyty, których podstawę stanowi P2, są obustronnie oklejone CPL, dzięki czemu stanowią gwarancję długoletniego użytkowania. Paleta kolorystyczna płyt obejmuje dekory aktualnie dostępne w kolekcji handlowej laminatów HPL.
Blaty kuchenne dostępne są już w sprzedaży w całej Polsce w naszej sieci Pfleiderer Partner, natomiast ścianki przyblatowe i elementy płaskie produkujemy obecnie na indywidualne zamówienia naszych klientów.