Mistrzostwa świata w piłce nożnej to także czas, który możemy spędzać wspólnie       z całą rodziną, przyjaciółmi i znajomymi, zatracając się w futbolowym szaleństwie.     Na myśl przychodzi jednak jedno pytanie: „kto to wszystko posprząta?”, skoro wszyscy są zajęci kibicowaniem. W dzisiejszych czasachkrzywdzący stereotyp kobiety podczas Mundialu-siedzącej w kuchniipodającej zimne piwoswojemu mężczyźnie  i jego kolegom – już dawno odszedł do lamusa.

Kto powiedział, że piłka nożna to sport tylko dla mężczyzn? Kobiety coraz częściej interesują się piłkarskimi potyczkami, potrafiąobudzone w środku nocywymienićnazwiskareprezentantów każdej drużyny(zwłaszcza tych najprzystojniejszych), a nawet pojawiają się na trybunach i zasiadają przed telewizorami ze swoimi partnerami i dziećmi.Za żart o „spalonym” kotlecie można co najwyżej dostać po głowie, a oznajmiając, że jest remis, raczej nie usłyszymy pytania „dla kogo?”. Dlatego nic dziwnego,że w okresie tak ważnym dla wszystkich kibicówkobiety są równouprawnione do przeżywania piłkarskich emocji. Jakwięcosiągnąć związkowy kompromis,kiedy i ona i onchcą wygodnie zasiąść przed telewizorem i nie przejmować się domowymi obowiązkami?

Kiedy w zlewie piętrzą się brudne naczynia, a dookoła kanapy leżą okruszki po słonych przekąskach, z pomocą przychodzą platformy, które zapewniają Polakom usługi sprzątające. Sprzątanie można zamówić przez internet lub za pomocą aplikacji mobilnej w zaledwie kilku kliknięciach.

Klienci o wiele częściej korzystają z usługsprzątania podczastakichokazji jak Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc czy majówka. Mundial również się do takich zalicza.Od momentu startu mistrzostw 14 czerwca zauważyliśmy wzrost liczby zamówień      o 30% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – ocenia Jakub Łączkowski, twórca platformy Pozamiatane.pl.

Badanie „Jak sprzątają Polacy”, przeprowadzone przez portal Pozamiatane.pl           na początku 2018 roku pokazuje, że dla 29,2% społeczeństwa sprzątanie to przykry obowiązek. Aż 22,3% respondentów mówi wprost, że nie lubi się pocić, a  29,2% nieprzepada za sprzątaniem, bo powoduje u nich zmęczenie. Według badania, głównym powodem niechęci do sprzątania jest jednak to, że zabiera nam ono za dużo wolnego czasu – tak twierdzi 70,1% ankietowanych. A tego ciągle nam brakuje, szczególnie    w tak intensywnym okresie, jakim jest Mundial.

 

***

Pozamiatane.pl to nowoczesna platforma internetowa, która łączy klientów ze sprawdzonymi sprzątaczami. Dostarcza rozwiązanie, które umożliwia szybkie zamówienie bezpiecznego sprzątania przez całą dobę. Platforma powstała w 2015 roku. Obecnie działa na terenie Warszawy, Krakowa  i Wrocławia. 27.06.2018r Pozamiatane.pl zajęło 4 miejsce w plebiscycie 50 kreatywnych w biznesie magazynu Brief.