Mit #1: Do rynien ukrytych nie ma dostępu – nie można ich czyścić i wykonywać sezonowych prac konserwacyjnych

System Galeco BEZOKAPOWY przykryty jest maskownicą, dzięki której poziom rynnowy jest całkowicie niewidoczny. Nie oznacza to jednak, że niemożliwe jest przeprowadzanie zabiegów konserwacyjnych. Dostęp do koryta rynny jest możliwy bez konieczności demontowania maskownicy. Zabieg ten niezbędny jest jedynie w przypadku, gdy zauważymy pewną nieprawidłowość w funkcjonowaniu całego systemu. Wtedy profesjonalista powinien usunąć maskownicę, wykonać niezbędne prace naprawcze i z powrotem nałożyć ją na system. Należy pamiętać, że prace związane z naprawą czy chociażby z przeglądem systemu rynnowego należy zawsze zlecać jedynie fachowcom.

Mit #2: Bezokapowy system odwodnienia dachów nie jest wydajny

System Galeco BEZOKAPOWY składa się z rynien i rur spustowych o przekroju kwadratu. Kształt ten pozwala uzyskać jeszcze większą przepustowość wody niż w przypadku modeli półokrągłych. Oznacza to, że w razie konieczności odprowadzenia z dachu dużej ilości wody, rynny kwadratowe spełnią swoje zadanie szybciej i sprawniej. Poza tym system Galeco BEZOKAPOWY składa się z trzech materiałów, które pozwalają stworzyć optymalne połączenie o najlepszych właściwościach. Poziom rynnowy wykonany jest z najtrwalszego z nich, odpornego na działanie warunków zewnętrznych, czyli ze stali. Z PVC-U natomiast, stworzone zostały rury spustowe, a najbardziej widoczny element, czyli maskownica to stal powlekana, która dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu system dopasować można do wymagań projektowych i indywidualnych gustów inwestorów.

Mit #3: System BEZOKAPOWY może przeciekać i zalewać elewację

Prawidłowo zamontowany system rynnowy nie będzie przeciekał. Na stronie producenta dostępna jest szczegółowa instrukcja montażu, podzielona na poszczególne etapy i tzw. lista kontrolna, która nie pozwoli zapomnieć o żadnej niezbędnej czynności. Oprócz starannego zamontowania, szczelność zagwarantuje także specjalny klej agresywny, który solidnie połączy elementy spustowe, wykonane z PVC. Niezbędnym elementem w systemie Galeco BEZOKAPOWY jest także pas podrynnowy, którego zadaniem będzie odprowadzanie ewentualnych skroplin poza elewację, pozostawiając ją w stanie nienaruszonym.

Mit #4: System Galeco BEZOKAPOWY to kosztowne rozwiązanie

Galeco BEZOKAPOWY przez wzgląd na swoją innowacyjność i wysoką jakość jest droższy od tradycyjnego systemu rynnowego. Jego cena jednak zależy od wielu czynników – pod uwagę należy wziąć przede wszystkim powierzchnię dachu, poziom skomplikowania jego projektu, a także długość i ilość rur spustowych. Nie należy zapominać także o kosztach samego montażu. Ceny za wykonaną pracę u różnych ekip dekarskich mogą znacznie różnić się od siebie. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące wyceny całego systemu orynnowania danego budynku najlepiej zgłosić się do zaufanego dekarza, który dokładnie wyliczy ilość potrzebnych materiałów i określi cenę tzw. robocizny.

Mit #5: Rynny ukryte niosą ryzyko uszkodzenia elewacji podczas mrozów

Woda w rynnach ukrytych może zamarzać w takim samym stopniu, jak w rynnach tradycyjnych. Punktem newralgicznym są jedynie schowane w elewacji rury spustowe, które na skutek zamarzającej wody mogą popękać, a wyciekająca woda może zalać warstwę elewacyjną. By uniknąć przykrych niespodzianek warto zamontować we wnętrzach rynien i rur spustowych samoregulujący się system kabli grzejnych, który uruchamia się w momencie, gdy temperatura spadnie do poziomu ustawionego na regulatorze. Dzięki produkowanemu przez kable ciepłu, woda nie zamarza i może swobodnie przepływać, nawet w momencie pojawienia się ostrych mrozów.