KLASYKA W NOWEJ ODSŁONIE

W ciągu 300 lat swej historii, od pierwszych eaux-de-vie produkowanych przez założyciela Jean’a Martella po najlepsze i najbardziej luksusowe butelki świata – twórcy Maison Martell nieustannie odkrywają nowe obszary w produkcji koniaku, poszukują i eksperymentują. Rezultatem jest zupełnie nowa odsłona koniaku, innowacyjna i jednocześnie głęboko zakorzeniona w DNA marki – Martell VS Single Distillery.
Martell od zawsze stawiał przede wszystkim na jakość. Jako jedyna marka podwójnie filtruje wino pozbywając się osadów, czego rezultatem jest finezja i soczystość otrzymywanych eaux-de-vie. Single Distillery łączy w sobie destylaty z jednego źródła, co zapewnia nieznaną dotychczas harmonię smaku.

NOWY SMAK

Cecha charakterystyczna Martell VS Single Distillery to ekskluzywny blend eaux-de-vie pochodzących z jednego źródła. Ich rezultatem jest niespotykana wcześniej mieszanka, wyróżniająca się na tle konkurencji i tradycyjnych metod kupażowania koniaku. Koniak uwodzi gładkością i delikatnością, zachwycając bogactwem doznań zmysłowych. Złociście połyskujący w swej przejrzystości Martell VS Single Distillery pachnie nutami śliwki, moreli i kandyzowanej cytryny. Powoli uwalnia w ustach owocowy, soczysty, okrągły smak, który doskonale sprawdza się zarówno w long drinkach, jak i w koktajlach.

NOWY DESIGN

Zainspirowany 300-letnim dziedzictwem domu koniaku Martell, Martell VS Single Distillery radykalnie zmienia wygląd butelki. W swej nowoczesnej odsłonie nawiązuje do historycznych butelek-próbówek zwanych „montre”. Tradycyjny korek, elegancki, czerpany papier, sygnowana etykieta i tłoczony w szkle jeżyk będący symbolem domu, składają się na harmonijny design, który cieszy zmysły jeszcze przed otwarciem butelki.

NIEZMIENNA JAKOŚĆ

Bogaty smak, luksusowa elegancja, wyrafinowany design i połączenie tradycji z nowoczesnością sprawiają, że Martel VS Single Distillery to wspaniały przykład ikonicznego stylu Martell.

Warto pomyśleć o koniaku Martell VS Single Distillery jak o ubraniu skrojonym z jednego kawałka materiału – krawiec zna jego źródło pochodzenia, rozumie jego strukturę i jest w stanie stworzyć dzieło harmonijne i spójne. Zachęcam, aby doświadczać koniaku Martell wszystkimi zmysłami; zwrócić uwagę na detale butelki, tradycyjne, ale w nowoczesnej formie, docenić owocowe nuty zapachowe, aż po soczysty i delikatny smak  – mówi Damian Kurzaj, Brand Manager Prestige w firmie Wyborowa Pernod Ricard

#BeCurious – odkryj Martel VS Single Distillery.

MAISON MARTELL

Najstarszy dom koniaku założony został w 1715 roku przez Jean’a Martella. Rodzinna domena to Château de Chanteloup. Winnice rozciągają się w regionach Les Borderies i Charentes w Cognac we Francji, skąd też wywodzi się nazwa trunku. Celebrując francuską sztukę życia, odkrywając połączenia smaków i zapachów oraz łącząc je z tradycyjnym rzemiosłem, Maison Martell od ponad 300 lat produkuje jedne z najlepszych koniaków świata. Produkty Martell cenione są ze względu na finezję, harmonię i elegancję trunków, otrzymywanych w wyniku podwójnej destylacji i starzenia w beczkach z drobnoziarnistego drewna dębowego.