W piątek, 19 czerwca, o godzinie 20.00 przed publicznością w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi elektropopowe trio – NOTOPOP. Muzycy w niebanalny sposób mieszają pop ze współczesną elektroniką. Ich alternatywne brzmienie na pewno sprawi, że to będzie wyjątkowy wieczór w Stacji Mercedes.

Zarówno muzyka zespołu NOTOPOP, jak i nazwa cechują się dużą przewrotnością. Artyści z pewnością mogą pochwalić się bardzo indywidualnym brzmieniem. Przyjemne dla ucha melodie prowadzi charakterystyczny kobiecy wokal o niepowtarzalnej barwie.

NOTOPOP czerpie zarówno ze współczesnych syntezatorowych barw, jak i klasyki britpopu i elektroniki. W ich kompozycjach brudny bit przeplata się z dźwiękami cytry, zaś mocne uderzenie basu zachęca do tańca. Mało jest zespołów z taką łatwością piszących po prostu dobre piosenki, które po pierwszym przesłuchaniu na długo pozostają w głowie.

Zespół ma na swoim koncie bardzo ciepło przyjęty występ podczas Moico Enjoy Music, Świebodzkiego Targu Kultury, festiwalu WROSound i MultiArt czy RAMSession. Ich dwa utwory znalazły się również na składance wydanej przez Moico, razem z Fair Weather Friends, Xxanaxx i EN2AK. Trio wyróżnione było również w licznych konkursach muzycznych. Artyści zostali także zauważeni przez blogi i portale muzyczne takie jak Beehype, Nowa Muzyka czy Uwolnij Muzykę.

Jak brzmią na żywo Kasia Gruszka, Paweł Major oraz Mateusz Musiał?

O tym przekonamy się podczas piątkowego koncertu w Stacji.

Serdecznie zapraszamy do Stacji Mercedes na koncert elektropopowego tria.