Najsłynniejsze polskie melodie w mistrzowskich aranżacjach. Płyta Grohman Orchestra & Krzysztof Herdzin – Klasyka polskiej dostępna w sieci i sklepach.

Klasyka polskiej rozrywki to największe polskie hity z kilku dekad; Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Maanam, Lombard, Mieczysław Fogga, Skaldowie, Urszula, Dżem w nowych aranżacjach. Melomani odnajdą w utworach cytaty z dzieł Vivaldiego, Bacha, Mozarta, Straussa, Griega. Projekt w oryginalny i zaskakujący sposób przywołuje kultowe melodie, jednocześnie pobudza wyobraźnię słuchacza.

Przeboje największych gwiazd polskiej estrady wskrzesił Krzysztof Herdzin, jeden z najbardziej rozchwytywanych i doświadczonych muzyków w Polsce, kompozytor, pianista, dyrygent, multiinstrumentalista, producent i aranżer złotych i platynowych płyt. Orkiestrował muzykę do nagrodzonej Oscarem ścieżki dźwiękowej Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”, jako pierwszy polski kompozytor nagrał autorską, monograficzną płytę z Academy of St. Martin in the Fields, jedną z najlepszych orkiestr świata.

Aranżer przyznał, że to jedno z najciekawszych a zarazem najtrudniejszych wyzwań w jego życiu.

„Artystom znakomicie udało się połączyć opracowania właściwe muzyce klasycznej z melodyjnymi harmoniami i rozrywkowym rytmem. Sprawia to że płyta stanowi bardzo atrakcyjną pozycję nie tylko dla zwolenników melodyjnych, rozrywkowych przebojów, ale też dla wytrawnych melomanów ceniących sobie dopracowaną orkiestrację i estetykę właściwą muzyce klasycznej. Płyta jest też kolejnym dowodem na to, że nasza rodzima muzyka rozrywkowa w niczym nie ustępuje światowym standardom” – pisze na na blogu LongPlay Robert Ratajczak.

Pomysł, realizacja, nagranie Grohman Orchestra, aranżacja Krzysztofa Herdzina-Meisterstuck – ocenił pianista i kompozytor Leszek Kułakowski.

Płyta idealnie sprawdzi się jako prezent na Gwiazdkę. Zamówisz ją tutaj

www.grohmanorchestra.pl

http://smarturl.it/klasyka-pol-rozrywki