Zdrowe odżywianie zdobywa coraz więcej sympatyków. Dobrze zbilansowana dieta to najlepszy sposób na zapobieganie poważnym problemom zdrowotnym takim jak otyłość czy zaburzenia pracy układu krwionośnego. Dzięki prawidłowo skomponowanemu jadłospisowi można również dłużej zachować młody wygląd. Jedną ze skutecznych metod na utrzymanie pięknej, jędrnej skóry pomimo upływu lat jest włączenie do diety produktów zawierających duże ilości przeciwutleniaczy, a także kolagenu. Doskonałym źródłem cennych substancji są produktu nieprzetworzone. Niestety przyswajalność kolagenu, który naturalnie występuje w żywności, nie jest duża. Z tego powodu dobrym pomysłem jest zastosowanie suplementów zawierających kolagen. Preparaty w płynnej formie są znacznie lepiej przyswajane.

Regeneracja skóry przez cały rok

Wakacyjne wyjazdy pozwalają odpocząć od codziennych stresów, ale nie zawsze korzystnie wpływają na skórę. Szkodliwe działanie ma głównie duża ekspozycja na słońce. Niestety jesienna pogoda również nie sprzyja poprawie cery. Dlatego w tym okresie warto zastanowić się nad dodatkowym wzmocnieniem skóry od środka. Najważniejszą substancją, która wpływa na prawidłowe napięcie skóry jest kolagen. Wraz z wiekiem ilość tego cennego białka produkowanego przez organizm stopniowo spada. Po ukończeniu 25 lat organizm nie jest w stanie odbudowywać włókien kolagenowych, co prowadzi do stopniowej utraty elastyczności oraz powstawania zmarszczek. Ten niekorzystny proces może zostać spowolniony przez dostarczanie dodatkowego kolagenu wraz z dietą. Najlepiej, jeśli będzie on identyczny z substancją produkowaną przez ludzki organizm. Po 4 miesiącach systematycznej suplementacji da się zauważyć, że skóra jest bardziej napięta i ładniejsza, a procesy starzenia zostały spowolnione.

Czym jest kolagen i dlaczego jest ważny?

Kolagen jest częścią tkanki łącznej. Stanowi jeden z podstawowych budulców skóry, a także stawów i ścięgien. Jest również niezwykle ważny dla prawidłowego działania układu immunologicznego, ponieważ hamuje rozwój bakterii oraz komórek nowotworowych. Niedobory kolagenu objawiają się strzelaniem w kościach, sztywnieniem stawów i cellulitem. W przypadku pojawienia się takich objawów, warto wykorzystać odpowiednie suplementy. Ich przyjmowanie można zacząć już od 25 roku życia. Kolagen w naturalny sposób wzmocni skórę, nadając jej elastyczność i młody wygląd, a także wpłynie korzystnie na funkcjonowanie stawów. Kolagen morski pomoże w zmniejszeniu głębokich zmarszczek. Preparaty z dodatkiem skrzypu polnego działają pozytywnie także na paznokcie i skórę. Kolagen z kwasem hialuronowym jeszcze lepiej nawilży cerę. Wybierając suplement zawierający kolagen warto zwrócić uwagę na to czy jest on identyczny z kolagenem naturalnie występującym w naszym organizmie. Taki kolagen znajduje się w produkcie DuoLife Collagen. By spowolnić proces starzenia oraz pomóc skórze odzyskać jędrność, piękny i młody wygląd, warto stosować go regularnie, przez co najmniej 3 miesiące. Poprawę stopnia napięcia skóry można zauważyć już po około 4. miesiącach, jednak by uzyskać optymalne rezultaty warto stosować ten preparat codziennie, przez jak najdłuższy czas.