W betonowych miejskich przestrzeniach każdy z nas chce mieć swój kawałek zieleni, aranżując w taki sposób balkony czy tarasy. Podczas imprez można to otoczenie wykorzystać na tak zwane garden party. Mimo tego, że mieszkamy w bloku, możemy przygotować posiłki na elektrycznym grillu i zadbać o schłodzenie się drinkami z palemką. Ciekawy efekt uzyskamy, jeśli rozłożymy leżaki lub rozrzucimy poduszki  i powiesimy lampki na balustradzie. Może się okazać, że nawet na niewielkim balkonie można stworzyć niesamowity klimat.

Oprócz małych garden partyistnieje możliwość organizacji imprez tematycznych. Oprócz skupienia się na trendach w muzyce czy modzie danego okresu, możemy wymyślić zupełnie inny temat, taki jak przebranie się za Indian z pióropuszami lub         w hawajskie tancerki w spódniczkach i łańcuchach z kwiatów. Zarówno goście, jak         i gospodarze powinni dostosować swój strój do tematu przyjęcia, czemu zawsze towarzyszy dużo śmiechu. W uzyskaniu odpowiedniego imprezowego klimatu pomoże tematyczna dekoracja, którą możemy wykonać własnoręcznie, kupić w sklepie z gadżetami lub zamówić online. Dodatkowym atutem będzie jeśli przekąski i napoje również dostosujemy do tematyki imprezy. Na imprezie hawajskiej napoje mogą być podawane w łupinie kokosa, a przykładową przekąską może być sałatka z ananasam lub arbuzem. Podczas każdego przyjęcia ważną rolę pełni oświetlenie, dlatego na ten czas możemy wymienić naszą żarówkę na taką, która emituje światła takie, jak odbijane od kuli dyskotekowej. To pomoże wpędzić gości w taneczny nastrój.

Oczywiście musimy też pamiętać o zabawach dla naszych dzieci, które mają wakacje  i chcą spotykać się ze swoimi znajomymi ze szkoły i podwórka. Możemy przygotować dla nich dziecięcą imprezę z zabawnymi przekąskami w rozmaitych kształtach. Nie możemy zapomnieć o kolorowych balonach czy konkursach z nagrodami, które dzieci uwielbiają. Możemy sami przygotować zabawy i konkursy lub zatrudnić grupę animacyjną.

Jednak organizując przyjęcie może się okazać, że nie mamy zbyt dużo czasu na przygotowania przez wzgląd na pracę czy inne obowiązki. Możemy sobie ułatwić to zadanie, zamawiając zakupy przez internet lub gotowe dania z cateringu. Dobrym sposobem jest też umówienie się z gośćmi, że każdy przyniesie coś ze sobą, co znacznie ułatwi zapewnienie odpowiedniej ilości jedzenia i przekąsek.

Organizacja imprezy w domu wiąże się również ze sprzątaniem przed i po wydarzeniu. Jeśli nie mamy dobrodusznych znajomych, którzy nam w tym pomogą, obie czynności będziemy musieli wykonać sami. Jednak podobnie jak z zakupami, możemy sobie pomóc, zamawiając usługę sprzątania.

Często dostajemy zlecenia na sprzątanie po imprezach, ponieważ gospodarze zazwyczaj nie mają już na to czasu i energii. Jak wiadomo po przyjęciu wszędzie panuje bałagan, na podłogach rozsypane są kawałki jedzenia oraz rozlane lepiące napoje. Niekiedy również meble, takie jak kanapa, nie są w najlepszym stanie przez nieuwagę bawiących się osób, które przez przypadek rozlewają swoje drinki. Nie musi to niepokoić gospodarzy czy gości, ponieważ doświadczeni sprzątacze potrafią w parę godzin doprowadzić mieszkanie lub dom do porządku – mówi Jakub Łączkowski, Prezes Pozamiatane.pl

Bez względu na wielkość imprezy czy jej motyw przewodni, liczy się dobra zabawa       w przyjaznym gronie. Nawet gdy nie mamy dużo wolnego czasu, możemy zorganizować przyjęcie, które wszyscy będą wspominać przez lata.