WOMEX to wydarzenie o ogromnym rozmachu. Należy ono do ścisłej czołówki imprez o charakterze branżowym, obok MIDEM w Cannes czy Jazz Ahead w Bremie. Co roku, do jednego wybranego miasta w Europie, event przyciąga tysiące wielbicieli muzyki z całego globu oraz setki artystów i przedstawicieli sektora muzycznego. Wydarzenie jest organizowane od 1994 roku. Poprzednie edycje odbywały się między innymi w Berlinie, Sewilli czy Kopenhadze. W tym roku gospodarzem tego jednego z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych były Katowice, które tym samym stały się pierwszym miastem w Polsce, w którym odbyły się Targi Muzyki Świata WOMEX.

O oprawę cateringową imprezy zadbał lider na rynku usług cateringowych w zakresie kulinariów eventowych – marka Deli Catering. Ze względu na międzynarodowy charakter eventu, choć dominowały tu dania kuchni polskiej, nie zabrakło jednak rarytasów w lekkiej i nowoczesnej odsłonie. Stąd specjalnie dla Gości przygotowana została między innymi perlica macerowana w calvadosie z karmelizowanymi orzechami na konfiturze morelowej i blinie, a także kaczka pieczona nadziewana musem z owocami lasu w kompozycji karmelizowanych jabłek.

Na koniec warto dodać, że polska edycja targów WOMEX odbyła się 25-29 października 2017 br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Spodku i siedzibie NOSPR w Katowicach.