Sezon letni to czas wytwornych przyjęć koktajlowych w hotelowych ogrodach, romantycznych wesel w plenerze, długich rozmów w ogródkach piwnych, czy prywatek na tarasie. Jedyną przeszkodą w doskonałej zabawie do późnych godzin nocnych może stać się wieczorny chłód. Jak rozwiązać ten problem?

Piękno przyrody i świeże powietrze są dodatkowymi atutami podczas organizowania wiosną i latem plenerowych imprez. Polska pogoda bywa jednak kapryśna i trudna do przewidzenia. Z pomocą przychodzą nowoczesne urządzenia grzewcze przeznaczone specjalnie dla usługodawców realizujących wydarzenia w plenerze.
Ogrzewacz gazowy daje nie tylko ciepło

– Chłodne wieczory nie muszą zmuszać gości do rezygnowania z uroków ogrodów czy tarasów. Gazowe ogrzewacze zapewnią komfort termiczny, a także nadadzą przestrzeni czarującego klimatu. Dzięki nim każde przyjęcie będzie trwało do białego rana. Najwięk-szą zaletą ogrzewacza gazowego jest naturalna wizja ognia, która ucieszy każde oko. – Wśród urządzeń tego typu zdecydowanie wyróżnia się ogrzewacz gazowy PATIO – mówi Sylwester Kałwiński z firmy Kratki.pl. – Jest nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale także samodzielnym elementem dekoracyjnym. Zastosowany nowoczesny palnik ceramiczny jest osłonięty z każdej strony szkłem, dzięki czemu migające płomienie można obserwować ze wszystkich punktów w przestrzeni, a ciepło rozchodzi się równomiernie, co jest największą zaletą w ogródkach piwnych i restauracyjnych. – podkreśla ekspert.
Docenią to osoby, którym zależy na wytwornych i eleganckich uroczystościach pod gołym niebem.

Biokominki ku ozdobie i nie tylko

Biokominki wolnostojące mają tę zaletę, że można ustawiać je w dowolnym miejscu, nie zważając na techniczne aspekty. – Na duże imprezy w hotelowym patio, a także wesela lub przyjęcia w ogrodzie, proponujemy modele TANGO i ECHO. Są niewielkie, więc można ustawiać je nie w jednym, a kilku miejscach – mówi Sylwester Kałwiński. – Klimatu, który zbuduje tańczący przed gośćmi weselnymi żywy ogień, nie da się zapomnieć – dodaje. Biokominek TANGO kształtem przypomina sześcian. Płomień otoczony jest szybami z czterech stron, które chronią go przed mocniejszymi podmuchami wiatru. ECHO natomiast ma eliptyczną obudowę, o nieco futurystycznym charakterze, która uświetni wytworne wydarzenia. Oba modele łączy jedno – ekologia i bezpieczeństwo. Urządzenia są zasilane bioetanolem, więc z powodzeniem można wykorzystać je także we wnętrzach. Alternatywą do biokominków niewielkich rozmiarów jest ROMEO – elegancki model, który sprawdzi się w ogrodach z bujną zielenią lub na dużych tarasach.

Ogrzewacze zewnętrzne umożliwiają organizowanie wydarzeń pod gołym niebem, dając wystarczającą ilość ciepła oraz kreując romantyczny klimat.