– Rynek wina w Polsce rośnie o ok. 6* proc. w skali roku. Jeszcze szybciej rozwija się segment win droższych powyżej 20 zł. To duży potencjał dla Centrum Wina. Podążamy za rynkiem, dlatego przyspieszyliśmy otwarcia nowych sklepów – mówi Robert Ogór, Prezes AMBRA S.A.
Jedna z większych w Polsce sieci sklepów specjalistycznych Centrum Wina działa od prawie 20 lat. Dotychczas liczyła 26 sklepów. W wakacje powiększy się o trzy nowe lokalizacje: w Gdańsku w galerii handlowej Forum Gdańsk, w Bielanach Wrocławskich w galerii Aleja Bielany i w warszawskiej Atrium Promenada. Łącznie w całej Polsce będzie więc 29 sklepów. AMBRA S.A. nie wyklucza, że jeszcze w tym roku otworzy kolejne lokalizacje.
– Klienci nie tylko częściej sięgają po wino. Szukają dobrej jakości, fachowej porady i miejsca, gdzie to wszystko dostaną „od ręki”, a Centrum Wina to gwarantuje – mówi Marek Rawicki, Dyrektor Działu Sprzedaży Detalicznej AMBRA S.A. I dodaje: – Nasze sklepy mieszczą się obecnie w 11 największych miastach Polski. W dużych aglomeracjach, obecność tylko w centrum miasta może okazać się niewystarczająca. Chcemy być blisko, po drodze i zapewnić klientom maksymalną wygodę.
Od 5 lipca zakupy w nowym sklepie można robić już w Gdańsku. To trzeci sklep w tym mieście i piąty w regionie. Znajduje się niedaleko Dworca Głównego, w nowo otwartej galerii handlowej Forum Gdańsk. Z tematyką winiarską łączy ją bliskość natury. Tereny zielone zajmują aż 1/3 galerii, liczącej w sumie 6 hektarów. Kolejne sklepy Centrum Wina otworzą się tego lata w Bielanach Wrocławskich i w Warszawie. Choć na Dolnym Śląsku są już 4, a w stolicy jest 7, nowe będą ich idealnym uzupełnieniem. Otwierają się z myślą o tych, którzy rzadko się pojawiają w centrum dużego miasta lub omijają je ze względu na korki. Nowy sklep Centrum Wina na Dolnym Śląsku będzie mieścił się w Alei Bielany w Bielanach Wrocławskich, a w Warszawie w centrum handlowym Promenada – po prawej stronie Wisły.
– Naszą ścieżkę rozwoju wytyczają trendy konsumenckie. W kolejnych latach liczba otwarć sklepów Centrum Wina może się więc nieco zwiększać. Nadal jednak stawiamy przede wszystkim na jakość – podkreśla Robert Ogór. – Do rozszerzania sieci motywuje nas rosnąca liczba członków Kocham Wino, którzy dla siebie i dla swoich znajomych oczekują bliskości, dostępności i wygody w zakupie ulubionych win. Preferencje naszych klientów zwłaszcza społeczności Kocham Wino wyznaczają również drogę rozwoju asortymentu. Wśród blisko tysiąca win z całego świata każdy początkujący czy bardziej zaawansowany miłośnik wina znajdzie w sklepach Centrum Wina swoje smaki.
Co roku sieć Centrum Wina wprowadza nawet 100 nowości.
Co ciekawe w ostatnich latach konsumenci Centrum Wina odkrywają nowe, często przez wiele lat zapomniane regiony winiarskie oraz regionalne odmiany. Tak jest np. w winach włoskich, gdzie obok mody na Prosecco, największym przebojem jest oryginalna włoska odmiana Primitivo, która wcale nie pochodzi z najsłynniejszych regionów, tylko z Apulii. Wśród win hiszpańskich nowe trendy to już nie tylko Ribera del Duero, ale także nowe zakątki Priorat czy Walencja.
– Przy takim bogactwie dla naszych konsumentów przygoda z winem nigdy się nie kończy – podsumowuje Robert Ogór.
We wszystkich nowych sklepach będzie można kupić wino i whisky z całego świata, a także liczyć na fachową poradę sprzedawców. Wybór ułatwią degustacje i specjalne oferty dla największej winiarskiej społeczności w Polsce – uczestników programu Kocham Wino.
Czy wiesz, że:
• Centrum Wina to 29 sklepów w 13 miejscowościach
• 8 200 butelek wina i alkoholi mocnych – tyle butelek trafi do wszystkich trzech nowych sklepów Centrum Wina w Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie. To wystarczyłoby dla gości księżnej Sussex Meghan Markle i Księcia Harry’ego na 5 przyjęć weselnych

Nowe sklepy Centrum Wina tego lata otworzą się:
w Gdańsku w galerii handlowej Forum Gdańsk
Targ Sienny 7, 22-100 Gdańsk
Sklep Centrum Wina jest czynny od 5 lipca 2018, w godzinach 9.00 – 22.00 (od poniedziałku do soboty) i 9.00 -21.00 (w niedzielę).
w Bielanach Wrocławskich w galerii handlowej Aleja Bielany
Ul. Czekoladowa 7-9, 55-040 Bielany Wrocławskie
Sklep Centrum Wina będzie czynny od sierpnia 2018 w godzinach 10.00 – 21.00 (od poniedziałku do soboty) i 10.00 -20.00 (w niedzielę).
w Warszawie w galerii handlowej Atrium Promenada
ul. Ostrobramska 75c, 04-175 Warszawa
Sklep Centrum Wina będzie czynny od sierpnia 2018 w godzinach 10.00 – 21.00 (od poniedziałku do soboty) i 10.00 -20.00 (w niedzielę).
AMBRA S.A. jest największym w Polsce producentem, importerem i dystrybutorem win. W czerwcu 2005 r. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wśród jej marek są takie ikony jak CIN&CIN, DORATO, EL SOL, FRESCO, PLISKA, PICCOLO czy CYDR LUBELSKI. Dostarcza produkty do sklepów, sieci handlowych i hurtowni. Pod szyldem CENTRUM WINA prowadzi sieć sklepów specjalistycznych, oferujących kilkaset gatunków win z ponad 50 regionów z całego świata oraz obsługuje ponad 2000 restauracji. Sklepy Centrum Wina zlokalizowane są głównie w najlepszych galeriach handlowych największych polskich miast.
www.ambra.com.pl
*szacunek AMBRA