Przemyślana aranżacja niewielkiej łazienki to klucz do sukcesu funkcjonalnego pomieszczenia. Przede wszystkim należy unikać dużych elementów wyposażenia. Z osi wejścia pozbyć się mebli, termy czy grzejnika, zaś na jej końcu zamieścić lustro np. nad umywalką. I oczywiście zadbać o wygodę użytkowania, pamiętając o przestrzeni manewrowej wokół urządzeń sanitarnych. Taki plan aranżacji nie musi oznaczać kompromisu pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością. Stawiając na dobry dizajn, warto sięgnąć po kolekcję brodzików Squaro Infinity, wykonanych z Quarylu. Sprawi ona, że zapomnisz o ograniczeniach, a Twój prysznic perfekcyjnie wtopi się w nawet najbardziej nietypową łazienkę.

Squaro Infinity – kolekcja bez barier

Niekwestionowaną zaletą brodzików Villeroy & Boch są zróżnicowane możliwości instalacji. Na szczególną uwagę zasługuje opcja montażu na równi z posadzką, która zapewnia płynne przejście ze strefy prysznica do pozostałej części łazienki. Takie rozwiązanie dodaje lekkości całemu pomieszczeniu i stanowi doskonały przykład idei wnętrza bez barier, które nie tylko dobrze się prezentuje, ale zapewnia bezpieczeństwo i wygodę – szczególnie starszym i niepełnosprawnym użytkownikom. Ultra płaska konstrukcja brodzików gwarantuje większą swobodę ruchów, a brak podwyższenia znacznie ułatwia korzystanie z prysznica osobom
na wózku inwalidzkim. Ponadto, powierzchnia o najwyższej klasie antypoślizgowej
C, gwarantuje stabilność w trakcie kąpieli. A wszystko zaklęte w przemyślanej
i wysublimowanej formie, która nie pozostawia praktycznie żadnych ograniczeń
w projektowaniu łazienki. Obok montażu brodzików na równi z posadzką, kolekcja Squaro Infinity Villeroy & Boch oferuje również opcję instalacji na płytkach i cokole. Ta druga możliwość szczególnie sprawdzi się przy cienkich posadzkach, zapewniając indywidulane dopasowanie podwyższenia. Ponadto, brodziki można montować zarówno w narożniku, jak i przy ścianie, przez co oferują znacznie większą przestronność, niż ich kwadratowe odpowiedniki.

Quaryl – siła i  delikatność

Quaryl –  materiał z którego wykonano  kolekcję  Squaro Infinity to innowacyjne, opatentowane przez Villeroy & Boch tworzywo, łączące kwarc i żywicę akrylową. Dzięki niemu powierzchnia brodzików jest idealnie gładka, a przy tym utrudnia osadzanie się zanieczyszczeń, zapewniając łatwą pielęgnację. Materiał gwarantuje odporność na uderzenia oraz zarysowania. Dodatkowo, tak charakterystyczne dla produktów Villeroy & Boch tworzywo, dzięki specjalnemu procesowi odlewania, oferuje również idealnie gładkie krawędzie. Trwała faktura jest przyjemna dla skóry, a dzięki właściwościom termoizolacyjnym, zapewnia stopom przyjemne uczucie ciepła.

Brodzik szyty na miarę

Funkcjonalność przede wszystkim – te słowa w pełni oddają charakter kolekcji Squaro Infinity Villeroy & Boch, która oferuje 49 rozmiarów brodzików (od 80 x 70 cm do 180 x 100 cm) oraz możliwość przycięcia wybranego modelu do indywidualnej wielkości. Taka personalizacja może nastąpić zarówno w fabryce jak i podczas montażu, co zapewnia idealne dopasowanie kabiny łazienkowej i sprawia, że wykorzystanie wnęk i załamań ścian jest możliwe. Serię Squaro Infinity cechują również niezwykła elegancja, nowoczesne bezrantowe wzornictwo oraz stonowana paleta kolorystyczna. Obejmuje ona odcienie: Anthracite, Crème, Grey, Brown i Edelweiss. Dzięki temu brodziki doskonale harmonizują z wystrojem pomieszczenia wnosząc do niego szyk i klasę. Dodatkowo Villeroy & Boch proponuje również modele w matowej i błyszczącej wersji.

Brodziki Squaro Infinity łączą funkcjonalność, indywidualizm oraz niezwykłą elegancję. Villeroy & Boch stawiając na nowy, doskonale pasujący – także do niewielkich łazienek, kształt prostokąta, po raz kolejny udowadnia, że brodziki tego typu zapewniają znacznie większą przestronność niż ich kwadratowe odpowiedniki. Osobisty charakter kolekcji, rozwiązania, które nie wykluczają użytkowników niepełnosprawnych i starszych czy bogactwo rozmiarów
– wszystko to sprawia, że Squaro Infinity staje się kolekcją uniwersalną – dla każdej łazienkowej przestrzeni i dla każdego użytkownika.