Weekend 25-26 listopada będzie prawdziwym świętem miłośników zakupów i dobrej zabawy. W piątek, 24 listopada przypada Black Friday, czyli początek sezonu przedświątecznych zakupów, inaugurowany licznymi promocjami i wyprzedażami. W tym roku do akcji po raz pierwszy włączyła się także Galeria Północna, gdzie zakupowe szaleństwo potrwa aż do niedzieli. Podczas gdy rodzice będą korzystali z promocji i ofert specjalnych przygotowanych przez ponad 120 sklepów dostępnych w Galerii Północnej, na dzieci czeka spotkanie z bohaterami jednej z najbardziej popularnych kreskówek na świecie – Asteriksem i Obeliksem. Przez cały weekend animowani bohaterowie będą bawili maluchy pomysłowymi animacjami i konkursami.

W sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-20.00 wszyscy mali i dorośli fani kultowego komiksu „Asteliks i Obeliks” będą mieli szansę spotkać się z ulubionymi bohaterami i wspólnie przeżyć niezapomniane przygody. Przy wejściu do Galerii Północnej od strony ulicy Trakt Nadwiślański powstanie miasteczko Galów, w którym na uczestników zabawy czeka moc atrakcji:
– Brama do wioski Asteriksa i Obeliksa, gdzie każde dziecko otrzyma swoje specjalne galicyjskie imię. Według obowiązującego wzoru, Paweł, stanie się PaweliXEM!
– Dom Druida, do którego zaprosi dzieci przyjaciel Asteriksa i Obeliksa, druid Panoramiks. Mali adepci alchemii stworzą wspólnie magiczny napój, dym, który oślepi każdego wroga oraz nauczą się sporządzać magiczne eliksiry
– Dom wodza Asparanoiksa, a w nim gry tematyczne i planszowe oraz sześć stanowisk z tabletami do gier
– Akademia rysowania komiksów, w której każdy uczestnik zabawy nauczy się, jak idealnie narysować Asteriksa i Obeliksa oraz tworzyć swoje własne wyjątkowe komiksy!
– Drzewo Dawnych Bogów, gdzie wyświetlane będą popularne kreskówki – „Asterix i Wikingowie”, „Asterix i Obelix Osiedle Bogów” oraz „Asterix i Obelix – Misja Kleopatra”. Asteriks i Obeliks przygotowali też atrakcję dla wielbicieli komiksów – ogromną półkę z opisami najciekawszych przygód dzielnych Galów
– Drzewo Panoramiksa, a w nim gra zręcznościowa dla całej rodziny
– Konkursy i animacje dla wszystkich uczestników zabawy, połączone z quizami wiedzy o Asteriksie i Obeliksie.

Po pełnej emocji zabawie na każdego uczestnika czeka także pamiątkowe zdjęcie z Asteriksem
i Obeliksem.

Piątek z młodymi artystami z Białołęki
Asteriks i Obeliks odwiedzą Galerię Północną w weekend, zaś już w piątek 24 listopada o godzinie 18.00 dla wszystkich miłośników muzyki na żywo i fanów chórów szkolnych odbędzie się koncert „Śpiewająca Niepodległa”. W koncercie pieśni patriotycznych weźmie udział ponad 120 młodych, utalentowanych uczniów warszawskich szkół podstawowych, w tym aż 3 zespoły z Białołęki. Wystąpią uczniowie szkół: SP 344, SP 342, SP 231 i SP 75. Chórami zadyrygują: Małgorzata Czajka, Ewelina Krawcewicz-Wasiucionek, Donata Kuzara, Barbara Jędrzejewska i Przemysław Maziarz. Chóry SP 344 i SP 75 uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, który wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O Galerii Północnej
Galeria Północna to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy i pierwsza tej wielkości galeria handlowa, która zostanie oddana do użytku w stolicy od ponad dekady. Obiekt o powierzchni ponad 64 000 mkw. zlokalizowany jest przy ulicy Światowida. Inwestorem i zarządcą Galerii Północnej jest Grupa GTC, otwarcie centrum nastąpiło 14 września br. Zgodnie z szacunkami Grupy GTC w bezpośrednim zasięgu obiektu mieszka ponad 750 tys. osób, głównie ludzi młodych i rodzin z dziećmi. Specyfika tych grup docelowych została uwzględniona nie tylko w ofercie handlowej, ale i w projekcie architektonicznym budynku. Wykonany przez studia APA Wojciechowski oraz TzurArchitects, zakłada m.in. specjalną aranżację przestrzeni dachu, umożliwiającą aktywny wypoczynek wśród zieleni. Obiekt będzie spełniał również najwyższe standardy ekologiczne, co potwierdza precertyfikacja na poziomie LEED Gold. Galeria Północna gwarantuje niedostępną dotychczas w tej części miasta ofertę handlową, rozrywkową i usługową. Do dyspozycji gości oddanych zostanie ponad 200 sklepów, butików i punktów usługowych znanych rodzimych i światowych marek, strefa gastronomiczna, 11-salowe kino oraz 2 300 miejsc parkingowych. Do grona najemców dołączyły m.in. pierwszy w Polsce sklep Hamleys, marki grupy LPP, Forever 21, TK Maxx, H&M, Martes Sport, Cinema City, EURO RTV/AGD, CCC, Carrefour z pełnoformatowym hipermarketem, Bierhalle, klub sportowy Calypso i centrum medyczne Enel-Med. Za komercjalizację Galerii Północnej odpowiadają firmy Cushman&Wakefield oraz JLL.

Więcej na: www.galeriapolnocna.pl

O GTC
Grupa GTC jest wiodącym deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości, koncentrującym swoje działania na rynku polskim oraz trzech stolicach Europy Środkowej i Wschodniej. Od powstania w 1994 r. Grupa zrealizowała 66 najwyższej jakości, nowoczesne, obiekty biurowe i handlowe z łączną powierzchnią całkowitą wynoszącą blisko1,2 miliona m kw. w całej Europie Środkowej i Wschodniej.

Obecnie GTC jest właścicielem i zarządcą 36 budynków komercyjnych oferujących 614.000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie i Zagrzebiu. Ponadto Grupa realizuje 349.000 m kw. powierzchni handlowej i biurowej w stolicach Europy Środkowej i Wschodniej, z których 145.000 jest w trakcie budowy.

Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie WIG30 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu. Walory spółki wchodzą także w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 index.

Kontakt dla prasy:
Dominika Socha
Tel. 609 464 592
E-mail: dominika.socha@tbwa-pr.pl