Altendorf – nowy dekor Interprint z kolekcji Six Pack 2016, jest jak nasza przeszłość. To iglaste drewno wiele przeszło. Jego rysunek jest pełen wspomnień, bolesnych blizn i długo gojących się ran. Widać w nim liczne ślady mechanicznej obróbki – rzazów, zarysowań i zadrapań. Elementy te są tym wyraźniejsze, że kontrastują z tłem bardzo subtelnym – harmonijnym, wręcz miękkim układem słojów.
Bo Altendorf, jak dzieje każdego z nas – jest wielowymiarowy. Obok pamiątek po wydarzeniach smutnych, zaznaczone na nim są też ślady uśmiechów, chwil miłych i wartych wspominania. To z takich momentów czerpiemy siłę, aby przetrwać silne wiatry i groźne burze. To w nich szukamy mądrości, by podejmować dobre decyzje i wciąż na nowo iść do przodu.
Altendorf, podobnie jak wszystkie dekory z tegorocznego Six Pack, w podstawowej ofercie dostępny jest w dwóch wybarwieniach (istnieje możliwość zamówienia również innej wersji kolorystycznej). Jaśniejsza jest delikatniejsza. Utrzymana w subtelnych, świetlistych beżach doskonale pasuje do aranżacji w stylu skandynawskim. Z kolei ciemniejsza wersja Altendorf – to gra szarości i brązów, przetykanych jaśniejszymi, jakby stalowymi refleksami. Doskonale odnajdzie się w zestawieniu z dekorami jednobarwnymi – słonecznymi żółciami, morskim błękitem i miętową zielenią.